Czysty Region poinformował ile kar pieniężnych za złą segregację odpadów nałożył w 2019 i 2020 roku

  • 23.09.2021, 09:03
  • ART
Czysty Region poinformował ile kar pieniężnych za złą segregację odpadów…
O takie informacje poprosił kilka tygodni temu radny Grzegorz Chudomięt.

Okazuje się, że w ubiegłym roku liczba kar nałożonych przez Międzygminny Związek Czysty Region znacząco spadła w stosunku do roku 2019.

- Informujemy, że zostało nałożonych: w roku 2019 – 57 szt., w roku 2020 – 11 sztuk – przekazała Brygida Kolenda-Łabuś, przewodnicząca zarządu Związku Międzygminnego Czysty Region.

Redakcja „Lokalnej” poprosiła o informację związaną z ilością kar nałożonych przez związek w tym roku. Należy się spodziewać, że będzie ich znacznie więcej. Czekamy na odpowiedź „Czystego Regiony” w tej sprawie.

Z informacji, które otrzymujemy od czytelników, wynika, że postępowań i kar za niewłaściwą segregację odpadów jest bardzo dużo.

W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, firma odbierająca nieczystości przyjmuje je jako niesegregowane (zmieszane). Na miejscu robione są zdjęcia śmieci. Następnie o niedopełnieniu obowiązku informowany jest właściciel nieruchomości. Na tej podstawie wszczęte zostaje postępowanie w celu określenia wysokości opłaty podwyższonej.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ministrant
ministrant 24.09.2021, 19:40
Idzie kolęda, to i pieniądze trza wyciągać.

Pozostałe