Eliminowali z dróg piratów drogowych

  • 22.09.2021, 21:42 (aktualizacja 22.09.2021, 21:46)
  • Źródło: KPP
Eliminowali z dróg piratów drogowych
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla aktywnie włączyli się w europejską akcję pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Przeprowadzone działania miały charakter profilaktyczno-edukacyjny oraz prewencyjno-kontrolny. Celem akcji było podniesienie świadomości o zagrożeniach, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla aktywnie włączyli się w akcję pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).  Przez cały tydzień (16-22 września 2021r.) mundurowi przeprowadzili szereg przedsięwzięć  profilaktyczno-prewencyjnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W ramach Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kędzierzyńsko-kozielscy policjanci z drogówki włączyli się w akcję "Trzeźwy poranek na A4". 20 września na węźle autostrady w Gogolinie funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości blisko 200 kierowców.

Następnego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili na drogach naszego powiatu „Kaskadowy pomiar prędkości”, którego celem było eliminowanie z dróg piratów drogowych i kierowców podejmujących niebezpieczne manewry na drodze typu nieudzielanie pierwszeństwa, niezachowanie ostrożności przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości.

Podczas kontroli drogowych mundurowi rozmawiali z użytkownikami dróg o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać na drodze oraz przestrzegali przed brawurą. Mundurowi rozmawiali również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z dziećmi podczas spotkań w przedszkolach i szkołach.

Źródło: KPP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe