Zawodniczka Lewady wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży

  • 24.09.2021, 08:45
  • Ł
Zawodniczka Lewady wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Foto: LKJ Lewada Zosia Kaczmarek i jej trenerka Żaneta Skowrońska-Kozubik
Kolejny sukces reprezentantki Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada Zakrzów. Zosia Kaczmarek wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w ujeżdżeniu.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest jednocześnie mistrzostwami kraju w kategorii juniorów młodszych, tj. zawodników w wieku od 12 do 15 lat. Rywalizacja prowadzona jest w trzech konkurencjach: skokach przez przeszkody, wszechstronnym konkursie konia wierzchowego oraz w ujeżdżeniu.

W tej ostatniej, która rozegrana została w Bogusławicach w dniach 16-17 września, wystąpiła Zosia Kaczmarek. Zawodniczka Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada, startująca na Lady Legende, zdobyła złoty medal w kategorii dużych koni.

Po dwóch półfinałach i finale reprezentantka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zgromadziła aż 220,860 proc.! Srebro dla Anny Błońskiej na James Grant (218,999 proc.), a brąz dla Matyldy Kochlewskiej na Diamond Verona (215,485 proc.).

- Po zwycięstwie na mistrzostwach Polski w kategorii dzieci to już drugi złoty medal Zosi w tym sezonie. Zawodnicy Lewady w bieżącym roku zdobyli już pięć medali, z czego aż cztery z najbardziej wartościowego kruszcu - informuje Daniel Karpiński z LKJ Lewada.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe