Wysyłają ludzi na kwarantannę. Uwaga na fałszywe wiadomości!

  • 24.09.2021, 09:23
  • Ł
Wysyłają ludzi na kwarantannę. Uwaga na fałszywe wiadomości! Wiadomość SMS o podejrzanej treści należy skasować
Od kilku dni oszuści wysyłają SMS-y informujące o skierowaniu na przymusowa kwarantannę. Trafiają również do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. W treści wiadomości znajduje się linki do złośliwego oprogramowania, które może ściągnąć na nasz telefon trojana bankowego.

Wiadomości wysyłane są głównie do telefonów z systemem operacyjnym Android od nadawcy KWARANTANNA. Informują, że odbiorca został skierowany do odbycia dziesięciodniowej kwarantanny z powodu zakażenia w jego najbliższym otoczeniu. Podano też link z rzekomymi dodatkowymi informacjami.

- W treści wiadomości znajduje się link do strony, która próbuje nakłonić nas do aktualizacji aplikacji Flash Player. W rzeczywistości zainstalowanie pobranego pliku spowoduje infekcję złośliwym trojanem bankowym z rodziny Cerberus. W przypadku instalacji trojana atakujący uzyskają dostęp do wrażliwych danych z waszego telefonu, m.in. danych uwierzytelniających do bankowości mobilnej - informuje CERT Polska, zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie.

Specjaliści dodają, że samo kliknięcie w link z wiadomości bez pobrania i zainstalowania aplikacji nie stanowi zagrożenia dla telefonów i apelują, aby o podejrzanych wiadomościach informować poprzez stronę incydent.cert.pl lub zgłaszać na numer telefonu: 799 448 084.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe