Klubowe mistrzostwa Polski w wędkarstwie gruntowym nad Odrą w Koźlu

  • 24.09.2021, 12:09
  • Źródło: Urząd miasta
Klubowe mistrzostwa Polski w wędkarstwie gruntowym nad Odrą w Koźlu
Wędkarze z całej Polski przyjechali do Kędzierzyna-Koźla, gdzie nad Odrą odbywają się Klubowe Feederowe Mistrzostwa Polski 2021. Do zmagań nad Odrą przystąpiło 26 drużyn z całego kraju.

Mistrzostwa o randze krajowych zostały zorganizowane przez Katowicki Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego. W trzyosobowych drużynach znaleźli się zawodnicy, którzy niedawno wrócili z mistrzostw świata, co świadczy o wysokiej randze i poziomie, rozgrywanych zawodów. 

Po oficjalnym otwarciu imprezy wędkarze przystąpili 24 września do pierwszej z trzech tur mistrzostw. Zwycięzców poznamy w niedzielę 26 września. 

Klubowe Feederowe Mistrzostwa Polski 2021 zostały objęte honorowym patronatem przez prezydenta miasta Sabinę Nowosielską.

Jak podają fachowcy z magazynu Wędkarski Świat wędkarstwo feederowe jest to metoda połowu ryb zaliczana do technik gruntowych. Zwana jest także metoda drgającej szczytówki. Cechą charakterystyczną wywodzącego się z Wielkiej Brytanii popularnego „feedera” jest również mocowany na żyłce koszyczek zanętowy, który może mieć różne kształty. Ruch wspomnianej cienkiej szczytówki jest informacją o braniu, nawet najmniejszych ryb. Wędkowanie feederowe można z powodzeniem uprawiać zarówno nad rzeką, jak i brzegiem wód stojących. Najczęstszymi zdobyczami tego sposoby połowu, padają karpie, płocie i leszcze.

 

Źródło: Urząd miasta

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe