Pół roku siedzi w więzieniu. Akcja solidarności z polskim dziennikarzem

  • 25.09.2021, 09:31
  • Źródło: SGL
Pół roku siedzi w więzieniu. Akcja solidarności z polskim dziennikarzem SGL Majowy protest dziennikarzy "Uwolnić Poczobuta!" pod ambasadą Białorusi
Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, do którego należą tygodnik Nowa Gazeta Lokalna i portal Lokalna24 z Kędzierzyna-Koźla, wydało oświadczenie w sprawie uwolnienia, przetrzymywanego już pół roku w więzieniu na Białorusi, dziennikarza Andrzeja Poczobuta.

My wydawcy polskich gazet lokalnych wzywamy Państwo Polskie do zdecydowanych działań zmierzających do uwolnienia Andrzeja Poczobuta.

Ten polski dziennikarz od pół roku jest pozbawiony wolności i przebywa w białoruskim areszcie śledczym w Żodzinie.

Czujemy się bezsilni i bezradni, ale mamy świadomość, że władze polskie mają narzędzia do tego by zmusić reżim Łukaszenki do uwolnienia naszego kolegi.

Oświadczamy, że nigdy nie pogodzimy się z sytuacją represjonowania dziennikarzy. W sobotę, 25 września przyłączamy się do akcji Fundacji Grand Press i we wszystkich naszych portalach internetowych przypomnimy o tragicznej sytuacji w jakiej znajduje się nasz kolega dziennikarz Andrzej Poczobut a także wielu białoruskich dziennikarzy.

Źródło: SGL

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe