"Empiriusz" pozwala wejść w interakcję z chemią. Nowy nabytek większyckiej szkoły. ZDJĘCIA

  • 28.09.2021, 09:05
  • W
"Empiriusz" pozwala wejść w interakcję z chemią. Nowy nabytek większyckiej… Fot. ZSP w Większycach, Nowa Era
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Większycach wzbogacił się o Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz. Dzięki niemu nauka chemii jest ciekawym doświadczeniem.

Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz otwiera przed nauczycielami chemii w klasach VII-VIII nowe możliwości. Dzięki urządzeniu mogą oni przeprowadzać doświadczenia chemiczne zalecane do realizacji podstawy programowej. - Nauka, która daje najlepsze efekty, to taka, którą możemy doświadczyć i zobaczyć, z którą możemy wejść w interakcję - argumentuje Aleksandra Wrazidło, dyrektor ZSP w Większycach. - Wirtualna rzeczywistość angażuje ucznia, pobudza jego wyobraźnię i pomaga zrozumieć skomplikowane zagadnienia - dodaje.

Empiriusz to cyfrowe odwzorowanie laboratorium chemicznego, w pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń. Uczeń, wykorzystując gogle VR i kontrolery, przeprowadza doświadczenie zgodnie z wyświetlaną instrukcją. Pozostali uczniowie obserwują przebieg działań na tablicy interaktywnej. Urządzenie pozwala poczuć się jak w prawdziwym laboratorium chemicznym. 

Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem urządzenia przeprowadzono 27 września w klasie VII. Młodzież korzystając z gogli oraz kontrolerów przeprowadziła w sposób wirtualny doświadczenie chemiczne zgodnie z instrukcją. - Co prawda, szkło laboratoryjne potłukło się, a zawartość zlewek kilka razy wylała, ale na szczęście w wirtualnym laboratorium nie było sprzątania i wszystko odbywało się w sposób całkowicie bezpieczny - relacjonuje dyrektor Aleksandra Wrazidło.

W

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe