Trwają zapisy dzieci i młodzieży do sekcji sportowej tańca towarzyskiego. Fiesta zaprasza!

  • 28.09.2021, 10:25
  • ART
Trwają zapisy dzieci i młodzieży do sekcji sportowej tańca towarzyskiego.…
Centrum Tańca FIESTA przy kędzierzyńsko-kozielskim MOK-u prowadzi zapisy (nabór) do sekcji sportowej (turniejowej) tańca towarzyskiego.

O pozytywnym wpływie tańca na wychowanie dziecka przekonuje Marek Trzemżalski ze Szkoły Tańca Fiesta.

- Taniec kształtuje także pozytywne cechy charakteru takie jak: odwaga, cierpliwość, wytrwałość czy odporność na trud i zmęczenie. Dziecko nabywa umiejętności współpracy w grupie, akceptacji innych dzieci i przede wszystkim samego siebie poprzez pokonywanie własnych, nowo odkrytych barier – tłumaczy Marek Trzemżalski.

Taniec usprawnia pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę oraz inteligencję twórczą i ruchową. Ćwiczenia taneczne rozwijają także refleks, koordynację ruchową, spostrzegawczość, uczą dyscypliny. Istotnym aspektem jest także to, że pomaga nawiązać i utrzymać kontakty między dziećmi. Przydatną informacją dla rodziców może być fakt, że taniec to także sposób bycia – to dyscyplina, to zasady, których należy przestrzegać:

  • trzeba umieć się ukłonić
  • grzecznie podziękować za taniec
  • nie wypada trzymać rąk w kieszeniach
  • w trakcie tańca nie powinno się żuć gumy
  • nie można śmiać się z kolegów czy koleżanek, kiedy coś im nie wyjdzie

Zasady kultury tańca prezentowane podczas turniejów czy uroczystości przedszkolnych i szkolnych, spotykają się z dużym aplauzem ze strony rodziców.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-6 lat organizowane są w piątki w godzinach 17.00 - 17.45. Dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 do 17.00.

Kontakt: Marek Trzemżalski, tel. 607 273 840

ART

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe