W powiecie zamknęły się kolejne sklepy. Sprzedawcy ze łzami w oczach kończą prace

  • 28.09.2021, 18:03
  • ART
W powiecie zamknęły się kolejne sklepy. Sprzedawcy ze łzami w oczach kończą… Sklep w Lubieszowie działał od 15 lat
Lista sklepów, które zamykają się w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim rośnie w zatrważającym tempie. Drobni sprzedawcy nie wytrzymują w starciu z silną konkurencją w postaci marketów, których w ostatnim czasie przybyło, nawet w mniejszych miejscowościach.

W ostatnich miesiącach przestały działać sklepy w Starym Koźlu, Łężcach, Korzonku, Koźlu (przy PKS), Cisku, Podlesiu, Przewozie, Steblowie, Roszowickim Lesie, Urbanowicach i Mechnicy. 29 września ostatnich klientów przyjmie sklep w Lubieszowie (gmina Bierawa). To jeden z dwóch sklepów w tej miejscowości. Zaopatrywał mieszkańców w towar od 15 lat. Wraz z jego zamknięciem pracę stracą trzy osoby.

- Dziś był bardzo smutny dzień, bardzo to przeżywamy – opowiada pani Agnieszka, która w sklepie w Lubieszowie przepracowała 7 lat. Wraz z koleżanką obsługiwały dziś klientów ze ściśniętym gardłem i łzami w oczach.

- Szef był w porządku - przyznaje. - Ale klientów w ostatnich dniach było bardzo mało. Ci którzy przychodzą mówią, że szkoda, że się zamykamy - opowiada sprzedawczyni.

Jutro w sklepie odbędzie się inwentaryzacja.

- Ruch był coraz mniejszy z powodu konkurencji. W Dziergowicach powstały Delikatesy, w Starym Koźlu Dino. Ludzie wybierają wygodne zakupy i jadą tam gdzie jest większy wybór - przyznaje Marian Malejka, właściciel sklepu.

Zamknięty w Lubieszowie punkt jest jednym z pięciu, które posiada. Pozostałe znajdują się w województwie śląskim, ale jak przyznaje, tam również sytuacja nie jest dobra.

Niestety, decyzję o zamknięciu działalności rozważają kolejni właściciele małych sklepów.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 30.09.2021, 18:34
W Przewozie sklep jest i ma się dobrze, jest świeże pieczywo, nabiał, produkty spożywcze, napoje i chemia. Sklep jest dobrze zaopatrzony.
światowiec
światowiec 29.09.2021, 22:03
Kwestia czasu a te Delikatesy i Dino też się będą zwijać. Na wsiach nie będzie sklepów...

Pozostałe