Nagrody marszałka województwa dla sportowców i trenera z Kędzierzyna-Koźla

  • 29.09.2021, 10:01
  • Ł
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilkudziesięciu sportowców, trenerów i działaczy otrzymało nagrody od urzędu marszałkowskiego. W tym gronie nie mogło zabraknąć reprezentantów Kędzierzyna-Koźla.

Uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy Opolszczyzny za osiągnięcia w 2020 i 2021 roku odbyło się w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej 27 września.

W sumie nagrody finansowe marszałka województwa otrzymały 44 osoby reprezentujące 10 dyscyplin. Nagrody przyznano 29. zawodnikom, 10. trenerom i 5. osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością na rzecz rozwoju i promocji sportu w regionie. Wysokość nagród finansowych wahał się od kilkuset  do nawet 20 tysięcy złotych dla medalistów igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.

Wśród wyróżnionych znaleźli się między innymi siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy wygrali rozgrywki Ligi Mistrzów, a dodatkowo doceniono naszych olimpijczyków: Łukasza Kaczmarka, Kamila Semeniuka i Aleksandra Śliwkę. Ten ostatni podsumował miniony rok.

- Były wzloty i były upadki. W dalszym ciągu chciałbym rozwijać się jako człowiek, jako sportowiec i osiągać kolejne sukcesy. Są też oczywiście rzeczy do poprawy, jeśli chodzi o ubiegłoroczne wyniki. Zawsze może być lepiej i będę nad tym pracował - mówił nowy kapitan ZAKSY.

Nagrodę otrzymał również trenera Miłosza Majkę za dotychczasowe osiągnięcia w pracy z grupami młodzieżowymi oraz reprezentacją Polski juniorek w siatkówce.

- Siatkówka na Opolszczyźnie ma się bardzo dobrze. Poza ZAKSĄ, która wygrała Ligę Mistrzów, mamy w ekstraklasie zespoły Stali Nysa i ECO UNI Opole - przypomina szkoleniowiec z Kędzierzyna-Koźla.

W gronie laureatów znalazł się też Bartłomiej Mróz – utytułowany parabadmintonista klubu Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. Uczestnik igrzysk paraolimpijskich w Tokio przyznał, że olimpiada ma w sobie coś magicznego, o czym marzy każdy sportowiec.

- Wcześniej igrzyska znałem tylko z opowiadań i relacji. Doświadczyć ich samemu to jest coś niesamowitego. To nagroda, podkreślająca całą karierę, wisienka na torcie, której brakowało mi do tej pory, teraz czuję się spełnionym sportowcem - mówił zawodnik.

Serdeczne podziękowania wszystkim sportowcom złożył marszałek województwa.

- Te wspaniałe wyniki to ich zasługa. Sprawiają nam one wiele radości. Sport to emocje, które obserwujemy w nas samych, na widowni, na twarzy zawodników. To radość, wściekłość, rozżalenie czy smutku. Naszą rolą jako samorządu województwa jest wspieranie sportu systemowo - podkreślił Andrzej Buła.

- Nagradzamy najlepszych z najlepszych. Mamy tutaj wszystkich stypendystów województwa opolskiego, trenerów, olimpijczyków, w tym medalistów. To satysfakcja, że sportowcy podkreślają, że dzięki stypendiom, nagrodom i wsparciu ich klubów mogą się rozwijać – dodał wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe