Klub piłkarski z Cisowej z certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • 30.09.2021, 12:02
  • Grzegorz Łabaj
Klub piłkarski z Cisowej z certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej Szkółka Piłkarska Cisowa Piknik na stadionie w Cisowej na zakończenie sezonu 2020/2021
Szkółka piłkarska z Cisowej jest jedyną w mieście, ba! nawet w całym powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, która może pochwalić się certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Program certyfikacji to projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. Sekcje, które spełniły wszystkie wymagania formalnoprawne, otrzymały od Polskiego Związku Piłki Nożnej możliwość bezpłatnego korzystania z systemów informatycznych do zarządzania procesami szkoleniowymi oraz administracją szkółki. Wysokie standardy przyjęte w programie gwarantują, że szkółka piłkarska, która otrzymała certyfikat, prezentuje odpowiedni poziom szkolenia weryfikowany przez PZPN. Treningi w certyfikowanej szkółce to także gwarancja wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, bezpiecznej infrastruktury i odpowiedniego sprzętu do zajęć.

W pierwszej edycji projektu w naszym powiecie brązowy certyfikat otrzymały cztery kluby: TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, LUKS Polonia Gościęcin, LZS Odrzanka Dziergowice i KS Cisowa Kędzierzyn-Koźle. Obecnie tylko ten ostatni go posiada, gdyż pozostałe zrezygnowały z udziału w programie.

- Do procesu certyfikacji przystąpiliśmy w 2019 roku. Wymagało to od nas dużej pracy, bo trzeba spełnić szereg kryteriów wymaganych przez PZPN, aczkolwiek służy to wszystko temu, aby szkółka rozwijała się i działała coraz prężniej, z korzyścią dla naszych młodych podopiecznych. Rodzice, którzy oddają swoje pociechy do naszego klubu, wiedzą, że trafiły one w dobre ręce - podkreśla Fabian Murlowski, koordynator w szkółce KS Cisowa.

Krótko mówiąc, certyfikacja jest gwarancją jakości prowadzenia zajęć pod okiem wykwalifikowanych trenerów, a wszystko to pod kontrolą Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego przedstawiciele potrafią wpaść z niezapowiedzianą wizytą na trening i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak powinno być.

Uczestnictwo w projekcie to też gratyfikacje finansowe, co zapewne jest istotne dla klubu, który utrzymuje się głównie z miejskiej dotacji, ale i sam musi pozyskiwać dodatkowe środki. A jak wiadomo, wydatki są spore. Do tego wszystko drożeje, jak choćby transport na mecze czy turnieje.

Obecnie w szkółce z Cisowej trenuje około 80 dzieci pod okiem pięciu trenerów w grupach: skrzatów (do 7 lat), żaków (8-9 lat), orlików (10-11 lat), młodzików (12-13 lat) i trampkarzy (14-15 lat). Choć to klub typowo osiedlowy, to w treningach uczestniczą nie tylko młodzi adepci futbolu z Cisowej. Przyjeżdżają dzieci z innych dzielnic Kędzierzyna-Koźla, ale też z Raszowej, Zalesia Śląskiego czy Lichyni. Co ciekawe, niektórzy wychowankowie szkółki kontynuują karierę piłkarską w profesjonalnych klubach, np. w tym sezonie dwóch zawodników dostało się do Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice.

- To jest nasz cel, aby dzieci miały możliwość wyjścia z domu i uprawiana sportu. W wielu przypadkach ta przygoda z piłką trwa dłużej. Jesteśmy dumni, gdy nasi zawodnicy są doceniani przez innych i mają możliwość dalszego grania i rozwijania się w innych drużynach - przyznał trener-koordynator.

Szczegółowe informacje o grupach, zajęciach i rozgrywkach można znaleźć na facebookowym profilu Szkółka Piłkarska Cisowa (kontakt telefoniczny pod numerami: 691152862 lub 791230067).

- Gdyby ktoś był zainteresowany i chciał przyprowadzić dzieci na zajęcia do nas, to wystarczy skontaktować się ze mną lub którymś z trenerów. O wszystkim opowiemy - zachęca Fabian Murlowski.

Warto dodać, że na Opolszczyźnie certyfikat posiada 12 szkółek. Najwyższy certyfikat, tzw. złoty, posiada OKS Odra Opole. Srebrny mają: AP Victoria Chróścice, KS Metalowiec Łambinowice, KS Polonia Nysa, UKS Unia Opole i UKS Spiders Krapkowice, a brązowy: AP GKS Piomar Tarnów Opolski, AP Młody MKS Kluczbork, BTP Stal Brzeg, MKS Gogolin, LUKS SP Ujazd i AP KS Cisowa.

Grzegorz Łabaj

Jak wypadną siatkarze Grupy Azoty ZAKSA w PlusLidze?

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cm...
cm... 30.09.2021, 23:56
Bzdura - Mks Kluczbork nie ma Certyfikatu tylko całkiem inny klub - Akademia Piłkarska MMKS Kluczbork... i nikt nikomu nie "przedłuża certyfikatu na kolejny sezon" tylko Certyfikaty cyklu I Programu ważne są do 31.12.2021 roku...
Panie Grzegorzu - pisze Pan ale nie bardzo wie o czym....
Qru
Qru 30.09.2021, 20:30
Jeśli niektóre z prywatnych szkółek w Kędzierzynie mają finansowanie z miasta i traktują szkolenie wyłącznie jako biznes to co się dziwić…

Pozostałe