Sensor jakości powietrza w PSP nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu już działa

  • 01.10.2021, 09:46 (aktualizacja 01.10.2021, 12:55)
  • Źródło: PSP nr 15
Sensor jakości powietrza w PSP nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu już działa Czujnik Airly monitoruje poziom zanieczyszczenia pyłami (PM) przez 24 godziny na dobę w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Został zamontowany nad wejściem głównym do szkoły
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu, jako jedyna placówka w mieście, otrzymała sensor jakości powietrza Airly wraz z abonamentem na 12 miesięcy oraz oczyszczacz powietrza Air Clinic. Jest to nagroda ufundowana przez firmę Multiserwis z Krapkowic za udział w konkursie organizowanym wraz z krakowską firmą Airly w ramach akcji "#OpolskieOddycha - mali pogromcy smogu".

Takie nagrody odebrali dyrektorzy 30 wyróżnionych placówek oświatowych z województwa opolskiego. Mali Pogromcy Smogu to kampania mająca na celu edukację najmłodszych na temat zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza. Sensor jakości powietrza jest jednym z jej elementów.

Czujnik Airly monitoruje poziom zanieczyszczenia pyłami (PM) przez 24 godziny na dobę w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły (został zamontowany nad wejściem głównym do szkoły).

„Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz lokalną społeczność do obserwacji kłodnickiego powietrza - pomiary można przeglądać bezpłatnie w aplikacji mobilnej Airly lub na MAPIE. Na podstawie pomiarów zbieranych przez sensor będziemy też wiedzieć, kiedy należy włączyć oczyszczacz powietrza np. w świetlicy. Bądźmy odpowiedzialni – nie spalajmy tworzyw sztucznych! Dbajmy o powietrze, którym oddychają nasze dzieci i my sami” - czytamy na stronie PSP nr 15.

 

Źródło: PSP nr 15

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe