Święto tabliczki mnożenia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10. ZDJĘCIA

  • 03.10.2021, 09:37
  • Ł
Święto tabliczki mnożenia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10. ZDJĘCIA Foto: PSP nr 10 Obchody świata tabliczki mnożenia w blachowiańskiej szkole
O tym, że matematyka jest królową nauk i wcale nie jest taka straszna wiedzą uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Kędzierzynie-Koźlu, którzy świętowali dzień tabliczki mnożenia.

Pierwsza edycja światowego dnia tabliczki mnożenia odbyła się w 2011 roku. W tym roku udział w tym przedsięwzięciu zadeklarowały 5642 szkoły, z czego większość (5393) to placówki z Polski, ale również z 249 z innych państw.

Świętowanie trwa tradycyjnie kilka dni. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, gier, podczas wykonywania plakatów, a momentem kulminacyjnym jest dzień przeprowadzania egzaminów, który wypadł 1 października.

W szkole z Blachowni już na kilka dni przed głównymi obchodami pojawiły się na korytarzach specjalne plakaty oraz gazetki tematyczne. Dzięki nim podczas przerw, między obowiązkowymi zajęciami, uczniowie mogli przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia oraz poznać nowe sposoby wykonywania bardziej skomplikowanych działań.

- Dzielenie i mnożenie pamięciowe powtarzaliśmy nie tylko na matematyce, ale także na innych przedmiotach: na zajęciach kreatywnych, wspomagających i na informatyce – informuje Monika Kaczmar, nauczycielka w PSP nr 10.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe