Grupa Azoty ZAK zakupiła maszynę do nagrywania lotek dla MMKS-u. ZDJĘCIA

  • 05.10.2021, 11:16
  • Rafał Pulkowski
Grupa Azoty ZAK zakupiła maszynę do nagrywania lotek dla MMKS-u. ZDJĘCIA
Grupa Azoty ZAK SA od wielu lat wspiera sportowców w Kędzierzynie-Koźlu. Tym razem specjalistyczna maszyna do nagrywania lotek w badmintonie trafiła do Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego.

Uroczyste przekazanie maszyny odbyło się 4 października w hali widowiskowo-sportowej "Azoty" przy ulicy Mostowej. Sprzęt klubowi zaprezentował sam prezes Grupy Azoty ZAK SA.

- Klub badmintona w Kędzierzynie jest otoczony silnym zaangażowaniem rodziców. Dzieci uczęszczające do tego klubu, to dzieci naszych pracowników. Grupa Azoty ZAK SA jest aktywna w Kędzierzynie-Koźlu. Dowiedzieliśmy się o takiej potrzebie, którą warto wesprzeć. W sporcie liczy się wiele rzeczy, przede wszystkim motywacja, zaangażowanie, wysiłek, praca, ale i dobry sprzęt - powiedział Paweł Stańczyk.

Do klubu uczęszcza ponad 30 osób, w tym 12 dzieci niepełnosprawnych, które odnoszą sukcesy na zawodach ogólnoświatowych.

- Jesteśmy uhonorowani statuetką „Lodołamacze” jako firma, która wspiera osoby niepełnosprawne. I to też jest jednym z przejawów naszej aktywności. Cieszymy się, że dzieciom podoba się ten sprzęt. Miejmy nadzieję, że będzie wykorzystywany zarówno dla ich radości, jak i sukcesów - dodał prezes Grupy Azoty ZAK SA.

Nowoczesna maszyna do nagrywania lotek sprawdzi się zarówno podczas treningów zawodowców, jak i amatorów.

- Maszyna jest urządzeniem, które wspomaga pracę trenera. Jest to maszyna dwugłowicowa. Bardzo dobre rozwiązanie techniczne. Wyrzuca lotki w każdy punkt, w który zawodnik powinien podczas meczu dojść. Można wyrzucać je pod różnym kątem i różną prędkością. Maszyna wyrzuca lotki dokładnie tak, jak podczas meczu. Czyli zawodnik jest w stanie podczas treningu wykonywać ćwiczenia, które są zgodne z dokładnością i intensywnością meczową - tłumaczył Tomasz Zioło, trener badmintona w MMKS-ie.

Rafał Pulkowski

Jak wypadną siatkarze Grupy Azoty ZAKSA w PlusLidze?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe