Z kwitnącymi jabłoniami w tle

  • 10.05.2019, 10:05 (aktualizacja 10.05.2019, 10:07)
  • W
Z kwitnącymi jabłoniami w tle
Święto Kwitnącej Jabłoni jest kontynuowane. Przygotowania do tegorocznej edycji, którą zaplanowano na drugi weekend maja, ruszyły pełną parą pod koniec stycznia. Wtedy też odbyło się spotkanie z osobami zainteresowanymi pomocą w zorganizowaniu imprezy.

W miejscowości na skraju powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, dawnej potędze polskiego sadownictwa, przez wiele lat nie działo się zbyt wiele. Po upadku przedsiębiorstwa sadowniczego zakończyła się także historia wielkiego festynu sportowo-rodzinnego, który co roku organizowano na obiekcie sportowym w Grudyni Wielkiej.

To się na szczęście zmieniło w momencie, gdy sadownictwo w Grudyni Wielkiej odżyło. Maj 2016 roku na długi czas pozostał w pamięci mieszkańców Grudyni Wielkiej i okolic - reaktywowano wydarzenie.

Tegoroczna odsłona imprezy, organizowanej przez Grudynię Wielką, Grudynię Małą i Jakubowice, odbędzie się w dniach 11-12 maja.

Pierwszego dnia w Biegu Sadownika o puchar wójta gminy Pawłowiczki powalczą uczniowie szkół podstawowych. Pokazy pierwszej pomocy dla dzieci, turniej piłki nożnej o puchar wójta gminy Pawłowiczki uczniów podstawówek, mecze towarzyskie drużyn seniorskich, koncert Bożeny Mielnik - gwiazdy TVS, przejażdżki zabytkowym motocyklem z wózkiem i zabawa taneczna z zespołem Dewers będą stanowić kolejne atrakcje.

Niedzielny program rozpocznie się kolejnym Biegiem Sadownika o puchar wójta gminy Pawłowiczki. A dalej: rajd zabytkowych motocykli gminami: Pawłowiczki, Polska Cerekiew i Reńska Wieś, występy artystyczne dzieci z ZSP w Jakubowicach, pokaz ćwiczeń na trampolinach grupy Time Jump, wręczenie nagród uczestnikom rajdu zabytkowych motocykli, występ kapeli góralskiej Zbójnicy ze Szczyrku i zespołu Only-M.

Pod namiotem będzie można podziwiać zabytkowe motocykle. Karuzele, dmuchańce, punkty gastronomiczne, lody, wata cukrowa, stoiska sponsorów. Nikt nie będzie się nudził.

Dodatkowo na niedzielę 11 maja zaplanowano pokaz kulinarny Sebastiana „Szromu” Schroma - uczestnika programu „Hell’s Kitchen”.

 

 

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe