Droga z Gościęcina do Karchowa już gotowa. Starostwo remontuje też ulice w Azotach i Koźlu

  • 06.10.2021, 08:09
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Droga z Gościęcina do Karchowa już gotowa. Starostwo remontuje też ulice… Na zdjęciach droga z Gościęcina do Karchowa
Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu finalizuje ważne inwestycje drogowe. Samorząd wydał na nie kilka milionów złotych.

Zupełnie nowa, wzmocniona nawierzchnia, chodnik oraz oświetlenie zasilane energią słoneczną i wiatrową – tak wygląda nowa droga, którą można już się poruszać z Gościęcina do Karchowa w gminie Pawłowiczki. Prace są właściwie na finiszu, obecnie trwają jeszcze drobne wykończenia modernizowanego terenu.

Na miejscu był starosta Paweł Masełko, który razem wójtem Pawłowiczek Jerzym Treffonem omawiał zakres przeprowadzonych robót.

- Prace kończą się zgodnie z naszym planem. Czekamy jeszcze na przejście dla pieszych, które usytuowane będzie przy tamtejszej szkole podstawowej. Będzie bezpieczne i dobrze doświetlone instalacją solarną - informuje Paweł Masełko.

Inwestycja warta jest niecałe 900 tysięcy złotych, a część pieniędzy starostwo powiatowe pozyskało z rządowego programu zewnętrznego.

Powiat prowadzi jednocześnie inne inwestycje drogowe. Prace trwają na ul. Mostowej w Azotach. To kolejna inwestycja, na którą samorząd pozyskał pieniądze zewnętrzne. Jest warta 1,4 miliona złotych.

Modernizacja zakończy się przed wiaduktami kolejowymi, a dodatkowo na skrzyżowaniu przed zespołem szkół wybudowane zostanie przejście dla pieszych z wysepką rozdzielającą, by poprawić bezpieczeństwo. Po obu stronach jezdni pojawi się ścieżka rowerowa.

Kilka dni temu ruszył z kolei remont ulicy Gazowej w Koźlu, gdzie powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Jedno od strony ulicy Piastowskiej, drugie pomiędzy skrzyżowaniami (dla bezpieczeństwa zostanie wyniesione), trzecie od strony ul. Łukasiewicza. Droga zyska też nową, solidną nawierzchnię.

 

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe