Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta"

  • 06.10.2021, 10:53
  • Ł
Kultura Dostępna w Heliosie. Seans filmu "Zabij to i wyjedź z tego miasta"
Dramat animowany "Zabij to i wyjedź z tego miasta" to kolejna propozycja kędzierzyńskiego kina „Helios” w ramach cyklu „Kultura Dostępna”. Seanse odbędą 7 października o godz. 13.00 i 18.00.

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia.

Film, autorstwa Mariusza Wilczyńskiego, jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

Obsada: Andrzej Wajda (głos), Irena Kwiatkowska (głos), Marek Kondrat (głos), Barbara Krafftówna (głos), Krystyna Janda (głos), Małgorzata Kożuchowska (głos), Andrzej Chyra (głos), Daniel Olbrychski (głos) i Maja Ostaszewska (głos).

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe