Ewa Komander nie została sama. Zbiórka na operację triathlonistki zakończona

  • 06.10.2021, 11:06
  • Ł
Ewa Komander nie została sama. Zbiórka na operację triathlonistki zakończona Foto: Ewa Komander Triathlon Zawodniczka na trasie jednego z wyścigów i po zabiegu w klinice
Sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na operację dla Ewy Komander. Triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla jest już po zabiegu stopy, wraca do zdrowia i myśli już o powrocie do treningów.

Przypomnijmy, triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla doznała kontuzji, która uniemożliwiła jej starty w tym sezonie. Pisaliśmy o tym tutaj: Zbiórka na operację Ewy Komander. Bez zabiegu triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla nie wróci do sportu.

Po badaniach i konsultacjach z kilkoma lekarzami okazało się, że potrzebna jest endoskopowa plastyka guza piętowego oraz reinsercja ścięgna. Bez tego zabiegu nie było szans na powrót do sportu. Koszt operacji w warszawskiej klinice to ponad 16 000 zł, dodatkowo 4000 zł pochłonie rehabilitacja.

Zawodniczka nie dysponowała wystarczającą kwotą. Postanowiła zlicytować swój rower, jednak z pomocą przyszła jej inna triathlonistka – Natalia Krawczyk, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy. Akcja przeprowadzona w portalu zrzutka.pl zakończyła się przed czasem, gdyż szybko udało się pozyskać potrzebne środki. Dokonano 143 wpłaty na łączną kwotę 20 100 zł.

22 września kędzierzynianka przeszła zabieg, a kilka dni później rozpoczęła rehabilitację, dzięki której powróci do treningów i formy.

- Achilles jeszcze spuchnięty, ale z dnia na dzień jest coraz lepiej. Rozpoczynam rehabilitację oraz wprowadzam lekkie ćwiczenia na górną część ciała na świeżym powietrzu - poinformowała Ewa Komander. - Jestem ogromnie wdzięczna za taki odzew z państwa strony i pomoc w uzbieraniu środków na moją operację. Dziekuję! - dodała zawodniczka.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 07.10.2021, 09:08
Wracaj do formy!

Pozostałe