Czy warto zainwestować w wózek dla dzieci 3w1?

  • 07.10.2021, 09:55
  • Materiał partnera
Czy warto zainwestować w wózek dla dzieci 3w1?
Wózek z nosidełkiem to najczęściej wózek wielofunkcyjny 3w1 lub 4w1. Oznacza to, że na jego stelażu można zamocować nie tylko gondolę noworodkową i siedzisko spacerowe, lecz także nosidełko, czyli fotelik samochodowy 0-13 kg, przeznaczony dla dzieci od urodzenia do mniej więcej 12. miesiąca życia. Jest to wygodne i jednocześnie budżetowe rozwiązanie, ponieważ taki wielofunkcyjny model posłuży przez cały okres wózkowania.

Jaką wersję wybrać – 3w1 czy 4w1?

Podstawowa różnica między wózkiem wielofunkcyjnym 3w1 a 4w1 polega na tym, że produkt 4w1 posiada dodatkowo bazę do nosidełka, którą umieszcza się w pojeździe. Ma ona za zadanie ułatwiać i usprawniać bezpieczny montaż fotelika 0-13 w samochodzie przed jazdą, a także szybkie i bezproblemowe wyjmowanie go z auta po podróży, by móc korzystać z nosidełka również poza pojazdem.

Montaż nosidełka na stelażu wózka

W celu prostego i szybkiego mocowania fotelika na uniwersalnym stelażu wózka wielofunkcyjnego niezbędne są specjalne adaptery. Dzięki nim po ustawieniu nosidełka na ramie wózka wystarczy go delikatnie docisnąć. W ten sposób nie ma obaw, że podczas wyjmowania z samochodu fotelika, a następnie montowania go na stelażu sen dziecka zostanie zakłócony.

Produkty różnych marek w wózku 3w1 czy tego samego producenta?

Na rynku dostępne są różne modele wózków wielofunkcyjnych 3w1 w przypadku których wszystkie elementy pochodzą od jednego producenta. Nie jest konieczne aby zestaw składał się wyłącznie z produktów tej samej marki. Do zestawu wózka ze spacerówką i gondolą najczęściej można dobrać dowolny fotelik innej marki. Dopasowanie nosidełka jest możliwe dzięki adapterom które oferuje producent wózka. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego przed podjęciem decyzji warto dobrze się zastanowić.

Wózek dla dzieci 3w1 to budżetowe rozwiązanie, gdyż jednoczesne kupowanie wózka i fotelika zwykle wiąże się z promocyjną ceną. Ponadto pozwala zaoszczędzić nieco czasu, ponieważ dokonując jednego zakupu, można wyposażyć rodzinę w kilka niezbędnych produktów dla dziecka. Trudniej jednak w tym przypadku o elementy idealnie dopasowane zarówno do samochodu, jak i obecnych i przyszłych wymagań dziecka oraz rodziców.

Opcja poszukiwania większości czy nawet wszystkich elementów na własną rękę ułatwia znalezienie idealnie dostosowanych do potrzeb rodziny produktów, jednak wymaga poświęcenia większej ilości czasu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Decydując się na wózek z nosidełkiem, należy zwrócić uwagę zarówno na wyposażenie wózka, jak i fotelika samochodowego.

W przypadku wózka ważny jest rodzaj kół, ponieważ to zwykle one odpowiadają za amortyzację wstrząsów, a tym samym komfort dziecka w czasie jazdy i łatwość prowadzenia się modelu. Należy je zatem dobierać z uwzględnieniem nawierzchni na najczęściej uczęszczanych trasach spacerowych oraz trybu życia rodziny. Koła o dużej średnicy, pompowane lub żelowe (bezawaryjne) najlepiej sprawdzą się w trudniejszym terenie. Lżejsze, piankowe, o mniejszej średnicy są idealne przystosowane do spacerów po mieście. Istotny może okazać się również maksymalny udźwig wózka. Najpopularniejsze w tej kwestii są wartości do 15 oraz 22 kg.

Wybierając nosidełko warto sprawdzić, czy było poddane testom zderzeniowym i – jeśli tak – z jaką oceną je ukończył. Istotne są także  systemy bezpieczeństwa, regulowane pasy wewnętrzne oraz budka przeciwsłoneczna, która ma za zadanie chronić dziecko nie tylko przed słońcem, lecz także na wypadek wiatru, deszczu czy śniegu w czasie użytkowania produktu poza pojazdem. Kompatybilność z obrotową bazą zdecydowanie zwiększy jego funkcjonalność. Dopisek i-Size przy nazwie świadczy z kolei o tym, że dany model spełnia standardy normy europejskiej. Najbardziej funkcjonalny będzie model z tapicerką odporną na zabrudzenia, przystosowaną do prania w pralce.

Czy warto zainwestować w zestaw 3w1 z nosidełkiem?

Decyzja by kupić wózek 4w1 lub 3w1 powinna zależeć przede wszystkim od trybu życia rodziny i jej potrzeb. Jest on bowiem przeznaczony szczególnie dla rodziców aktywnych, lubiących częste podróże z dzieckiem i ceniących sobie funkcjonalność posiadanych produktów. Dobrze dobrany wózek dla dzieci 3w1 to praktyczne rozwiązanie, które w prosty sposób pozwoli na opiekę nad dzieckiem zarówno w czasie jazdy autem, jak i poza pojazdem, na przykład podczas spacerów czy załatwiania spraw na mieście.

W przypadku pojawienia się problemu z wyborem konkretnego modelu, warto udać się do sklepu stacjonarnego. Specjaliści podpowiedzą, który model i rodzaj wózka z nosidełkiem spełni oczekiwania rodziców, a także pozwoli cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami podczas spacerów.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe