Jamajskie klimaty w Kameleonie - Marleyki 2019

  • 10.05.2019, 16:05 (aktualizacja 10.05.2019, 16:34)
  • Rafał Pulkowski
Jamajskie klimaty w Kameleonie - Marleyki 2019
Szykuje się niezła gratka dla fanów muzyki reggae. Już w sobotę, 11 maja w Kameleon Jazz Club przy ul. Gliwickiej 41 w Brzeźcach od godziny 19 rozpocznie się impreza upamiętniająca legendę muzyki reggae, Boba Marleya.

Data imprezy również jest nieprzypadkowa, gdyż 11 maja 1981 roku Bob, a właściwie Robert Nesta Marley zmarł na raka. Na całym świecie organizowane są Marleyki dwa razy w roku - w dniu śmierci oraz w dniu urodzin Marleya, czyli 6 lutego.

W najbliższą sobotę na scenie Kameleona wystąpią: Shashamane, Gang Bawarii oraz DJ TotenOn.

 

Zespół Shashamane powstał w 2015 roku i chociaż jest młody stażem, to w swoim składzie zgromadził doświadczonych muzyków, których połączyła wspólna pasja jaką jest fascynacja jamajskimi brzmieniami, a zwłaszcza roots reggae i dub. Wśród tworzących formację znalazły się osoby współpracujące z takimi grupami jak Bakshish, Tabu, Lion Vibrations, Zgroza, Jahoo, Baobab i wielu innymi, nie tylko związanymi ze środowiskiem reggae. Zespół do tej pory tworzył własny repertuar, który obecnie pragnie zaprezentować widzom i słuchaczom. Dlatego w swej krótkiej karierze już ujawnił się podczas takich imprez jak m.in.: Winter Reggae w Gliwicach, czy Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim. W grudniu 2017 zespół wydał pierwszy album pt. "Origin & Culcha".
 

Gang Bawarii to zespół z samego serca Opolszczyzny. Powstał późną mroczną jesienią 2015 roku z inicjatywy Piotra Pipera i Radka „EMZK” Ciurko w ciemnych piwnicach krapkowickiego SomethingLikeStudio. W niedługim czasie w zespole pojawiają się Krzysztof „Mrówa” Mrocheń – Michał Bajor polskiej sceny reggae, oraz kolejni członkowie – Michał Prochera, Miachał Bocian, Tomasz Burdzy oraz Mariusz Zieliński. Wzbogaceni o sekcję dętą, obracają się w brzmieniu klasycznego roots reggae. W warstwie lirycznej z zabawnymi, ale i często mocnymi tekstami opowiadają o trudach doczesnego życia. W „Witaminie C” ukazują obraz świata widziany oczami zwierząt idących na rzeź, natomiast „Mamo” skupia się na problemach przemocy w rodzinie. W repertuarze zespołu znajdują się również takie utwory jak „Wyspa” czy „Uśmiech dziewczyny”, które sprowadzają się do cudownej, wzniosłej miłości oraz uśmiechu, który jest głównym motorem napędowym zespołu. „Na ustach uśmiech miej” i sprawdź Gang Bawarii. Innego takiego gangu na polskiej scenie reggae nie uświadczycie!

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe