Radni Sejmiku Województwa Opolskiego Brygida Kolenda-Łabuś i Robert Węgrzyn złożyli wspólny wniosek na remont części drogi 408 (Kędzierzyn-Gliwice)

  • 07.10.2021, 20:29 (aktualizacja 07.10.2021, 20:34)
  • Andrzej Kopacki
Radni Sejmiku Województwa Opolskiego Brygida Kolenda-Łabuś i Robert Węgrzyn…
Stan techniczny tej drogi od wielu lat woła o pomstę do nieba. Zwrócili na to uwagę radni wojewódzcy Brygida Kolenda-Łabuś oraz Robert Węgrzyn. Wspólnie złożyli wniosek do przyszłorocznego budżetu województwa opolskiego na modernizację części drogi 408, a konkretnie na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Brzeźce oraz na rozbudowę DW 408 w miejscowości Ortowice w gminie Bierawa.

W uzasadnieniu wniosku czytamy m.in., że modernizacja DW 408 jest w znacznej części zrealizowana, a Zarząd Dróg Wojewódzkich dysponuje dokumentacją techniczną obejmującą cały jej przebieg. Jest to newralgiczna trasa łącząca województwa opolskie i śląskie. Odbywa się nią transport materiałów niebezpiecznych z i do Grupy Azoty ZAK S.A. W wielu miejscach droga jest wąska i nie posiada pobocza, a dążeniem zarządcy drogi winno być zapewnienie jej użytkownikom jednakowo wysokich standardów bezpieczeństwa w ciągu całego jej przebiegu.

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe