Warto postawić na chemię. Najzdolniejsi ze stypendiami Grupy Azoty ZAK SA

  • 11.10.2021, 15:10
  • Źródło: starostwo powiatowe
Warto postawić na chemię. Najzdolniejsi ze stypendiami Grupy Azoty ZAK…
Mamy osiemnastu kolejnych stypendystów Grupy Azoty ZAK SA. To uczniowie na kierunku technik technologii chemicznej w Zespole Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu. Otrzymali je za wysokie wyniki w nauce i sukcesy na ważnych olimpiadach.

Stypendia wręczył 11 października Bolesław Goranczewski, członek zarządu Grupy Azoty ZAK SA podkreślając przy tym, jak ważna jest synergia edukacji z przemysłem, szczególnie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie uczniowie mają potem otwarte pole do pracy i rozwijania swoich umiejętności w zakładach azotowych.

- Cieszę się z naszego partnerstwa, razem wspieramy młodzież i pokazujemy, że warto się uczyć. Kędzierzyn-Koźle chemią stoi, współpraca w promocji sławięcickiego kierunku powinna i jest naszym wspólnym celem, samorządu i biznesu - mówił starosta Paweł Masełko.

- To ważny dzień w szkole, od lat wspieramy młodych chemików, sam kiedy zaczynałem tu pracę, a było to 30 lat temu, wówczas chemia była tu na pierwszym planie, i tak jest od dziś, staramy się pokazywać, że ten kierunek niesie ze sobą przyszłość, może być niezwykle ciekawy i pasjonujący - zaznaczył Adam Kania, dyrektor ZS nr 3.

Stypendium Grupy Azoty otrzymują uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki z chemii, biorą udział w konkursach i olimpiadach, a ich średnia ocen jest wyższa niż 4,75. Również powiat wspiera swoich uczniów stypendiami, co roku otrzymują je wyróżniający się wychowankowie szkół średnich, samorząd powiatowy współfinansuje im też „L-kę”, czyli kursy prawa jazdy.

Źródło: starostwo powiatowe

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe