Prezent na urodziny Kędzierzyna-Koźla. Wystawa prac Grzegorza Fuławki w Domu Kultury "Chemik"

  • 13.10.2021, 11:37
  • Andrzej Kopacki
Prezent na urodziny Kędzierzyna-Koźla. Wystawa prac Grzegorza Fuławki…
Wielu z nas dobrze kojarzy rysunki Grzegorza Fuławki prezentujące urokliwe zakątki naszego miasta i powiatu. Już niebawem będziemy je mogli podziwiać. Zapraszamy na wernisaż wystawy, który zaplanowano na najbliższy piątek, 15 października o godz. 18 w Galerii Sztuk Wszelakich Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

Zobaczymy niezwykłe grafiki obiektów Kędzierzyna-Koźla i najbliższej okolicy, które powstawały na przestrzeni wielu lat. W ten właśnie sposób zainaugurowane zostaną 46. urodziny naszego miasta.

Grzegorz Fuławka pochodzi z Prudnika. Z naszym miastem związał się jeszcze w latach 60., gdy został uczniem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Już wtedy wyszła z niego dusza artysty, gdyż zaczął śpiewać w zespołach młodzieżowych. Był m.in. wokalistą zespołu Kontury - uchodzącego za chlubę całego powiatu, podobnie jak grupa Taranty, czy Vegatony. Następnie przez krótki czas zatrudniony był w blachowiańskim „Metalchemie”.

Więcej ciekawych informacji na temat tego wyjątkowego artysty znajdziecie w artykule pt. Racjonalizator z duszą artysty

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe