Kulturalne urodziny miasta. Wystawa, koncerty i spektakle w MOK

  • 13.10.2021, 11:53
  • Ł
Kulturalne urodziny miasta. Wystawa, koncerty i spektakle w MOK Foto: Teatr Ludzi Pracujących Scenka ze spektaklu "Szafa", który będzie można zobaczyć w Domu Kultury "Lech"
Przed nami 46. urodziny Kędzierzyna-Koźla. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury przygotował ciekawe wydarzenia w dniach 15-17 października. Będą wystawa, koncerty i spektakle teatralne.

Pierwszym wydarzeniem będzie wystawa grafik Grzegorza Fuławki, które będzie można oglądać w Galerii Sztuk Wszelakich. Wernisaż w domu kultury przy al. Jana Pawła II odbędzie się 15 października o godz. 18. Grzegorz Fuławka pochodzi z Prudnika, z naszym miastem związał się w latach 60., gdy został uczniem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Uzdolniony w wielu dziedzinach, jest nie tylko uznanym artystą plastykiem, ale był też wokalistą zespołu Kontury, konstruktorem maszyny rolniczej czy oszczędnej chłodnicy do syrenki.

Kolejną propozycją będzie otwarta scena muzyczna, na której w Domu Kultury „Koźle” 16 października o godz. 17 zaprezentują się wykonawcy z Kędzierzyna-Koźla. A będzie to Studio Piosenki MOK z programem „Troszeczkę słońca”, a także zespół Maryleen, grający akustycznie muzykę autorską z pogranicza poezji śpiewanej, z elementami jazzu i bluesa. Grupę tworzą: wokalistka Ewelina Mihułka i gitarzysta Henryk Vogt, a towarzyszą im gitarzysta basowy Jarosław Malajka oraz Krzysztof Kabut grający na instrumentach perkusyjnych.

Kolejnym wykonawcą będzie kapela Bez Nabijania. To elektryczny brat akustycznego duetu Szepty.  Zespół tworzą: Waldemar Killman (perkusja), Jarosław Malajka (gitara basowa), Aleksander Sielski (gitara, śpiew) oraz Piotr Gabrysz (gitara, harmonijka, śpiew). Grają mieszankę bluesa, rocka, czasem reggae, z lekką nutą krainy łagodności.

Trzeciego dnia (17 października) w blachowniańskim Domu Kultury „Lech” - w ramach „Otwartej sceny teatralnej” - pokazane zostaną trzy spektakle. O godz. 16 „Boże zaułki” grupy Cokolwiek, która działa w Miejskim Ośrodku Kultury. Sztuka według Anatola Wierzchowskiego pokazuje co prawda zwykłych meneli, ale stawia ważkie pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Śmietnik, czyli miejsce rozważań, jest tylko punktem wyjścia.

O godz. 17 teatr Na Krawędzi z II Liceum Ogólnokształcącego zaprezentuje „Pokolenie Zet”. Spektakl powstał na podstawie przemyśleń tytułowego pokolenia oraz wierszy absolwenta ogólniaka Przemysława Żabskiego. Pokolenie Zet to podobno osoby, które nie pamiętają świata sprzed internetu. Nastawieni na szybkie wyszukiwanie informacji, otwarci i bezpośredni, indywidualiści, samotnicy, niepokorni, czasem wręcz egoistyczni.

I na koniec o godz. 18 spektakl „Szafa” Teatru Ludzi Pracujących. To zabawna historia małżeństwa, które - jak to zwykle bywa - ma swoje problemy.

 

Inne propozycje dla mieszkańców z okazji urodzin miasta na plakacie poniżej.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe