środa, 24 kwietnia 2024 14:48
Reklama
Reklama
Reklama

Kulturalne urodziny miasta. Wystawa, koncerty i spektakle w MOK

Przed nami 46. urodziny Kędzierzyna-Koźla. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury przygotował ciekawe wydarzenia w dniach 15-17 października. Będą wystawa, koncerty i spektakle teatralne.
Kulturalne urodziny miasta. Wystawa, koncerty i spektakle w MOK
Scenka ze spektaklu "Szafa", który będzie można zobaczyć w Domu Kultury "Lech"

Autor: Foto: Teatr Ludzi Pracujących

Pierwszym wydarzeniem będzie wystawa grafik Grzegorza Fuławki, które będzie można oglądać w Galerii Sztuk Wszelakich. Wernisaż w domu kultury przy al. Jana Pawła II odbędzie się 15 października o godz. 18. Grzegorz Fuławka pochodzi z Prudnika, z naszym miastem związał się w latach 60., gdy został uczniem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Uzdolniony w wielu dziedzinach, jest nie tylko uznanym artystą plastykiem, ale był też wokalistą zespołu Kontury, konstruktorem maszyny rolniczej czy oszczędnej chłodnicy do syrenki.

Kolejną propozycją będzie otwarta scena muzyczna, na której w Domu Kultury „Koźle” 16 października o godz. 17 zaprezentują się wykonawcy z Kędzierzyna-Koźla. A będzie to Studio Piosenki MOK z programem „Troszeczkę słońca”, a także zespół Maryleen, grający akustycznie muzykę autorską z pogranicza poezji śpiewanej, z elementami jazzu i bluesa. Grupę tworzą: wokalistka Ewelina Mihułka i gitarzysta Henryk Vogt, a towarzyszą im gitarzysta basowy Jarosław Malajka oraz Krzysztof Kabut grający na instrumentach perkusyjnych.

Kolejnym wykonawcą będzie kapela Bez Nabijania. To elektryczny brat akustycznego duetu Szepty.  Zespół tworzą: Waldemar Killman (perkusja), Jarosław Malajka (gitara basowa), Aleksander Sielski (gitara, śpiew) oraz Piotr Gabrysz (gitara, harmonijka, śpiew). Grają mieszankę bluesa, rocka, czasem reggae, z lekką nutą krainy łagodności.

Trzeciego dnia (17 października) w blachowniańskim Domu Kultury „Lech” - w ramach „Otwartej sceny teatralnej” - pokazane zostaną trzy spektakle. O godz. 16 „Boże zaułki” grupy Cokolwiek, która działa w Miejskim Ośrodku Kultury. Sztuka według Anatola Wierzchowskiego pokazuje co prawda zwykłych meneli, ale stawia ważkie pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Śmietnik, czyli miejsce rozważań, jest tylko punktem wyjścia.

O godz. 17 teatr Na Krawędzi z II Liceum Ogólnokształcącego zaprezentuje „Pokolenie Zet”. Spektakl powstał na podstawie przemyśleń tytułowego pokolenia oraz wierszy absolwenta ogólniaka Przemysława Żabskiego. Pokolenie Zet to podobno osoby, które nie pamiętają świata sprzed internetu. Nastawieni na szybkie wyszukiwanie informacji, otwarci i bezpośredni, indywidualiści, samotnicy, niepokorni, czasem wręcz egoistyczni.

I na koniec o godz. 18 spektakl „Szafa” Teatru Ludzi Pracujących. To zabawna historia małżeństwa, które - jak to zwykle bywa - ma swoje problemy.

 

Inne propozycje dla mieszkańców z okazji urodzin miasta na plakacie poniżej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: LLLTreść komentarza: Możesz sobie kpić, najlepszejszy Rychu. Kiedy PO rządziła, PP była przeznaczona na stopniowy rozkurz (komercjalizacja, prywatyzacja; ile wtedy zamknięto placówek pocztowych?). Rząd Szydło odwrócił te strategię PO. Jak długo PP pozostanie jednoosobową spółką Skarbu Państwa? Jej akcje spadają...Co do " A teraz BIEDA" - całkiem niedawno niejaka Waltz Hanna orzekła "Myślę, że taniej to już było."Data dodania komentarza: 24.04.2024, 13:40Źródło komentarza: Pracownicy Poczty Polskiej z Kędzierzyna-Koźla protestowali w Warszawie przeciwko zwolnieniomAutor komentarza: Rychu, taki lepszy RyszardTreść komentarza: Jak my rządziliśmy to NIKT z PP nie musiał protestować, kraj był bogaty i dostatni. A teraz BIEDA.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 12:12Źródło komentarza: Pracownicy Poczty Polskiej z Kędzierzyna-Koźla protestowali w Warszawie przeciwko zwolnieniomAutor komentarza: Grzeg.H.Treść komentarza: No tak, tyle, że oni na tym zarabiają i to sporo.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 12:00Źródło komentarza: Znowu będzie można wymienić elektrośmieci na sadzonkiAutor komentarza: ElzbietaTreść komentarza: Za PiS-u nie przyjmowano pracowników ,ponieważ za śmieciówkę nie było chętnych.Tak, dokładano, ale tony ulotek do doręczenia,czas pracy do 18.00-19.00.Punkty poczty to sklepiki typu szwarc,mydło i powidło.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 11:42Źródło komentarza: Pracownicy Poczty Polskiej z Kędzierzyna-Koźla protestowali w Warszawie przeciwko zwolnieniomAutor komentarza: ElzbietaTreść komentarza: Przez ostatnie lata,pracownicy poczty byli zwalniani,ale i bardzo źle opłacani. Brak doręczycieli powoduje,że pocztę kierowaną do mnie odbierałam / w ostatnich dwóch latach/ JEDEN raz na półtora miesiąca.Monitowałam u kierownika,pisałam skargi i zapytania do centrali i co??? Bez jakiejkolwiek odpowiedzi.Teraz panie doręczycielki zmieniają się średnio raz na kwartał.Nie rozumiem co do patologicznej sytuacji ciągnącej się od wielu lat ma Tusk.Jestem w stanie zrozumieć ,że to nie pani " ulubieniec", jednak należy trochę znaleźć się w temacie.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 11:34Źródło komentarza: Pracownicy Poczty Polskiej z Kędzierzyna-Koźla protestowali w Warszawie przeciwko zwolnieniomAutor komentarza: KazTreść komentarza: Brawo!Data dodania komentarza: 24.04.2024, 11:34Źródło komentarza: Fabryka w Starym Koźlu rozpocznie produkcję już w maju
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Kędzierzyn-Koźle

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Moja Gazetka - strona główna