Turniej UKS Beninca Feniks Cup

  • 11.05.2019, 16:32
  • Ł
Turniej UKS Beninca Feniks Cup
Młodzi badmintoniści z całej Polski oraz goście z Czech rywalizowali w piątej edycji turnieju UKS Beninca Feniks Cup 2019, który 11 maja odbył się w Kędzierzynie-Koźlu.

Do rywalizacji na czterech boiskach w hali „Śródmieście” przystąpiło 174 zawodników z 19 klubów w tym goście z Czech. Walka o medale toczyła się w grach pojedynczych w trzech kategoriach wiekowych: U-9 (rocznik 2010 i młodsi), U-11 (roczniki 2008-2009) i U-13 (roczniki 2006-2007). Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali upominki.

- To już piąta edycja Beninca Cup. Wcześniej organizowaliśmy ten turniej pod innymi nazwami. Staramy się ściągać zawodników z czołówki krajowej w tych grupach wiekowych. Co roku zapraszamy też jakiś klub zza granicy. To powoduje, że poziom rywalizacji jest wysoki, a nasi młodzi badmintoniści mają okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz zaprezentować się przed rodzicami, którzy licznie przybyli. Jednak dla nas najważniejsze jest to, by każdy czuł się tu dobrze i wrócił do domu zadowolony – mówi Jarosław Szynol z UKS-u Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle.

Ł

Zdjęcia (28)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe