Pomoc dla małego Juliana. Cross Duathlon Twierdza oraz Bieg z Koziołkiem na kozielskiej wyspie

  • 15.10.2021, 13:55
  • Ł
Pomoc dla małego Juliana. Cross Duathlon Twierdza oraz Bieg z Koziołkiem… Foto: ANKO Julianek z mamą i bratem podczas ubiegłorocznych imprez Koziołka na kozielskiej wyspie
Dwie imprezy sportowe organizuje Klub Sportowy Koziołek na terenie kozielskiej wyspy. 16 października odbędzie się V Cross Duathlon Twierdza, a dzień później IV Bieg z Koziołkiem. Podczas obu wydarzeń prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla ciężko chorego chłopca.

Z okazji urodzin miasta Klub Sportowy Koziołek zaprasza na kozielską wyspę. Już w sobotę 16 października o godz. 13 przeprowadzimy zawody kolarskie V Cross Duathlon Twierdza. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie 16 km rowerem i 6 km biegiem (naprzemiennie bieg na dystansie 4 km, później jazda rowerem 16 km i na koniec bieg 2 km). Do pokonania łącznie 22 km.

Więcej informacji o wyścigu i zapisy: TUTAJ.

Natomiast w niedzielę 17 października o godz. 12 przeprowadzimy zostanie IV Bieg z Koziołkiem na dystansie 5 km. Trasa biegu, jak i crossduathlonu, prowadzić będzie ścieżkami po kozielskiej wyspie.

Więcej informacji o biegu i zapisy: TUTAJ.

- Podczas wydarzeń przeprowadzimy zbiórkę publiczną do puszek dla małego wojownika Julianka. Skradł nasze serca już podczas zeszłorocznej edycji biegu. I tym razem chcemy pomóc w zebraniu środków na kosztowne leczenie i rehabilitację chłopca - informuje Elżbieta Rams, wiceprezes KS-u Koziołek.

Przypomnijmy, Julian ma pięć lat i razem z mamą i starszym braciszkiem mieszka w Kędzierzynie-Koźlu. Chłopiec urodził się z bardzo rzadko występującą chorobą genetyczną, tzw. zespół Wiedemanna-Steinera. Jest to wada, która powoduje opóźnienie rozwoju, niski wzrost, spadek napięcia mięśniowego i charakterystyczne rysy twarzy. Dziecko potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Zmaga się z padaczką, obniżonym napięciem mięśni i mnóstwem innych zaburzeń.

- Mama Julianka każdego dnia dzielnie walczy o to, aby jej synek mógł postawić pierwsze kroki i chodzić samodzielnie. Chcemy ją wesprzeć w tej heroicznej walce o zdrowie i normalne dzieciństwo dla Julka. Zbiórka potrwa dwa dni - dodaje Elżbieta Rams.

Więcej o chłopcu pisaliśmy tutaj: Sprawmy, aby Julianek mógł cieszyć się życiem.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe