Parkrun Polska obchodzi swoje 10 urodziny. W Kędzierzynie-Koźlu biegacze też świętują

  • 16.10.2021, 12:30
  • Źródło: Urząd miasta
Parkrun Polska obchodzi swoje 10 urodziny. W Kędzierzynie-Koźlu biegacze…
Swój jubileusz obchodzi właśnie parkrun Polska. To inicjatywa, która od 10 lat łączy biegaczy z całego kraju. Także tych z Kędzierzyna-Koźla.

Bezpłatne spotkania organizowane są na dystansie 5 km i przeznaczone dla każdego bez względu na wiek, rezultaty czy też kondycję. Organizatorzy zapraszają do pokonania trasy marszem, truchtem lub biegiem. Celem tej inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej w formie, która jest dogodna dla uczestników oraz znoszenie barier w dostępie do sportu powszechnego. Dodatkowo, spotkania mają na celu integrację lokalnych społeczności oraz zaangażowanie społeczne mieszkańców.

Udział w parkrun jest niezwykle łatwy: wystarczy dokonać jednorazowej, bezpłatnej rejestracji w ramach parkrun, wydrukować kod uczestnika i pojawić się na starcie w sobotę rano. Nadany kod umożliwia udział we wszystkich lokalizacjach parkrun w Polsce i na świecie.

Wydarzenia organizowane są przez samych uczestników, którzy - jako wolontariusze - dbają o ich przebieg oraz porządek i bezpieczeństwo. Parkrun to globalna inicjatywa skupiająca miliony uczestników w kilkudziesięciu krajach na świecie. Spotkania organizowane są cyklicznie w ponad 2000 lokalizacji na świecie
. W każdą sobotę punktualnie o 9:00 rano biegacze startują również w kozielskim parku. Wszystkim życzymy żelaznej formy i kolejnych rekordów.
Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe