Kędzierzyn-Koźle na rysunkach Grzegorza Fuławki. Wystawa na urodziny miasta

  • 16.10.2021, 16:10
  • Rafał Pulkowski
Kędzierzyn-Koźle na rysunkach Grzegorza Fuławki. Wystawa na urodziny miasta
Otwarcie wystawy prac Grzegorza Fuławki odbyło się w piątek 15 października w Domu Kultury "Chemik". Wystawa przygotowana została w ramach urodzin Kędzierzyna-Koźla, a głównym bohaterem rysunków było właśnie nasze miasto.

Jak to bywa na wernisażach, nie zabrakło muzycznego akcentu. Kilka piosenek w jesiennym klimacie zagrała i zaśpiewała Anna Jellinek. Artysta opowiedział o swoich początkach. Pierwsze rysunki powstały blisko 30 lat temu. Niektóre z grafik, jakie możemy podziwiać w Miejskim Ośrodku Kultury powstały wiele lat temu, a najnowsze powstały chwilę przed samym wernisażem. Możemy na nich zobaczyć różne zakątki i budynki z niemalże całego Kędzierzyna-Koźla.

Grzegorz Fuławka pochodzi z Prudnika. Z naszym miastem związał się jeszcze w latach 60., gdy został uczniem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Już wtedy wyszła z niego dusza artysty, gdyż zaczął śpiewać w zespołach młodzieżowych. Był m.in. wokalistą zespołu Kontury - uchodzącego za chlubę całego powiatu, podobnie jak grupa Taranty, czy Vegatony. Następnie przez krótki czas zatrudniony był w blachowiańskim „Metalchemie”.

Artysta stworzył przed laty reprodukcję obrazu Matki Boskiej z Koźla, który następnie trafił w ręce Jana Pawła II. Obrazy Grzegorza Fuławki zdobią wnętrza hoteli i domów na całym świecie.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe