W zdarzeniach udział brało łącznie sześć pojazdów. Nieciekawy poranek na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla

  • 18.10.2021, 09:48 (aktualizacja 18.10.2021, 10:53)
  • Rafał Pulkowski
W zdarzeniach udział brało łącznie sześć pojazdów. Nieciekawy poranek… foto. ART
Spory korek na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla utworzył się po zderzeniu sześciu samochodów osobowych, które przemieszczały się w kierunku Reńskiej Wsi. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 października około godziny 7.40 na wysokości Kobylic.

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, doszło tam do trzech zdarzeń drogowych, których przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechanie na jego tył.

- W pierwszym zdarzeniu 28-letni kierowca nissana nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył toyoty. Chwilę później doszło do zderzenia dwóch kolejnych pojazdów, które ominęły pierwszą kolizję. Tym razem 29-letni kierowca renault najechał na tył peugeota. Do kolejnego zdarzenia doszło na odcinku drogi pomiędzy dwiema wcześniejszymi kolizjami. Tym razem 43-letnia kierująca oplem nie zachowując bezpiecznej odległości najechała na tył jadącego przed nią peugeota. Kobieta, która kierowała peugeotem została zabrana przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala na badania - poinformowała kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi. Kierowcy, którzy spowodowali kolizje, zostali ukarani mandatami, a ich konto powiększyło się o punkty karne. W trakcie wykonywanych czynności droga była przejezdna, ale występowały utrudnienia.

- Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie swojej jazdy do panujących na drodze warunków i przede wszystkim zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów - dodała kom. Magdalena Nakoneczna.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe