Kontynuują dobrą robotę. Jesienne porządki na cmentarzu żydowskim w Dębowej

  • 18.10.2021, 10:21
  • W
Kontynuują dobrą robotę. Jesienne porządki na cmentarzu żydowskim w Dębowej… Fot. Sławomir Pastuszka, Urząd Gminy w Reńskiej Wsi
Ponownie każda para rąk do pomocy będzie na wagę złota. Sławomir Pastuszka z Koalicji Opiekunów Cmentarzy Żydowskich w Polsce zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z historią lokalną.

Akcja odbędzie się w środę 20 października w godzinach 10:00-18:00. Przyjść można o dowolnej porze, na tak długo jak będą pozwalały czas i siły. Na miejscu będą dostępne wszelkie narzędzia, rękawiczki. Można zabrać ze sobą także własne narzędzia - grabie, szczotki.

W poprzedniej akcji, która odbyła się 17 września, wzięło udział około dwudziestu wolontariuszy. Tamte prace zaowocowały kolejnymi odnalezionymi nagrobkami lub ich fragmentami.

Kirkut w Dębowej powstał w 1814 r. i był miejscem spoczynku Żydów z Koźla i okolicznych miejscowości do czasów nazistowskich. Po II wojnie światowej popadł w zapomnienie. Później stał się własnością gminy Reńska Wieś, która prowadziła na nim od czasu do czasu prace porządkowe. W 2020 r. podjęto działania mające na celu przywrócenie tego opuszczonego miejsca ludzkiej pamięci.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe