Szkoda było nie posłuchać

  • 12.05.2019, 15:05 (aktualizacja 12.05.2019, 15:08)
  • W
Szkoda było nie posłuchać Foto: GOSiR w Zakrzowie
Muzykę klasyczną przeplatano filmową i musicalową. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich - GOSiR w Zakrzowie z programem „Klasycznie i filmowo dookoła świata” wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica.

Swoją grą zespół młodych i utalentowanych muzyków uświetnia uroczystości kościelne i państwowe.

Repertuar kierowanego przez dyrygenta Klaudiusza Lisonia składu jest bogaty: od polek i walców Straussów przez muzykę rozrywkową, filmową, jazzową i biesiadną do dzieł muzyki klasycznej.

Podobne spektrum utworów zaprezentowali muzycy w Zakrzowie, gdzie przy pełnej sali konferencyjnej dali koncert z towarzyszeniem trojga solistów: Małgorzaty Dudy, Weroniki Czech i Oskara Koziołka-Goetza. Organizatorzy liczą, że podobnych wydarzeń w ośrodku uda się zorganizować więcej.

Tymczasem przed mieszkańcami powiatu kolejne duże wydarzenie w Zakrzowie. Na 1-2 czerwca zaplanowano „Festiwal Zdrowia”. Impreza połączy zmagania sportowo-rekreacyjne i zdrowotne.

Pierwszego dnia przewidziano rowerowy „Cross Country XC” w kategorii mężczyzn, kobiet i dzieci. W niedzielę zaś zostanie rozegrany

„Bieg o Złotą Podkowę Lewady”, w którym będą mogli rywalizować uczestnicy w każdym wieku. Organizatorem rowerowego crossu i biegu jest KS „Koziołek” z Kędzierzyna-Koźla.

Lekarze z dziewięciu szpitali i klinik naszego województwa udzielać będą darmowych porad lekarskich i profilaktycznych w sobotę w godz. 11-16 i w niedzielę w godz. 12-17.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe