Organizują zbiórkę rzeczy dla koczujących na granicy białorusko-polskiej

  • 19.10.2021, 17:54
  • Ł
Zbiórka rzeczy dla koczujących na granicy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zbiórkę ubrań, produktów żywnościowych oraz innych przedmiotów potrzebnych ludziom koczującym na granicy białorusko-polskiej organizują wolontariusze Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

- Z niepokojem i coraz większym smutkiem obserwujemy sytuację, w jakiej znalazły się setki uchodźców: dzieci, kobiet i mężczyzn, na pograniczu polsko-białoruskim. Wszyscy widzimy jak niskie temperatury panują na dworze i jak trudno w nich przeżyć noc. Nie potrafimy siedzieć bezczynnie w obliczu ludzkich tragedii. Dlatego postanowiliśmy wspomóc organizacje pomocowe, które działają przy granicy strefy, by potrzebującym zostało dostarczone to co jest teraz konieczne - apeluje Beata Szczyrbowska-Lis, sekretarz biura zarządu województwa opolskiego Stowarzyszenia Polska 2050.

W przyszłym tygodniu zorganizowany zostanie transport, a potrzebne są następujące rzeczy: batony energetyczne, czekolady, musy owocowe, koce termiczne, małe plecaki, gumiaki piankowe, rękawiczki wodoodporne, kurtki i spodnie wodoodporne, bielizna termiczna, podpaski.

Koordynatorem zbiórki w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim są: Marcin Tumulka (tel. 507 634 040) i Aleksandra Pawlik (tel. 696 788 157).

W ubiegłym tygodniu z Opolszczyzny wysłano już koce, ciepłe ubrania i produkty służące do ogrzewania, które trafiły do gminy Michałowo. Tam w siedzibie OSP lokalne władze i mieszkańcy utworzyli punkt pomocy potrzebującym.

Ł

Jak rozwiązać problem z migrantami na granicy białorusko-polskiej?

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kwasik
kwasik 27.10.2021, 14:46
z sondy wynika że jest 33 % pełnokrwistych katolików pisowskich
Ania
Ania 20.10.2021, 10:03
Fantastyczna inicjatywa, Polska 2050 troszczy się o wszystkich, bez wyjątku. Warto być przyzwoitym! Brawo !!!

Pozostałe