Nowy projekt w Zespole Szkół Specjalnych. To większa szansa na znalezienie pracy

  • 21.10.2021, 10:32
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Nowy projekt w Zespole Szkół Specjalnych. To większa szansa na znalezienie… W Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery
W Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu otwarto Szkolny Punkt Informacji i Kariery. Placówka z Kłodnicy kształci młodzież ze szczególnymi potrzebami i pomaga im w wejściu na rynek pracy.

Punkt otwarty został w ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy". Dzięki niemu więcej osób znajdzie zatrudnienie i będzie dobrze przygotowanych do zawodu. Punkt zadba też o ich kompetencje emocjonalne i społeczne.

- Tu, w Zespole Szkół Specjalnych, punkt będzie odgrywał szczególną rolę, bo i sami uczniowie wymagają większej uwagi, wrażliwości, zupełnie innego podejścia w planowaniu ich ścieżki zawodowej. Cieszę się, że tak wielu z nich już teraz podejmuje pracę, rozwija się, dzięki temu punktowi intensyfikujemy te działania - podkreślił starosta Paweł Masełko, który otworzył nowe miejsce wraz z wicestarostą Józefem Gismanem oraz Lesławem Tomczakiem, dyrektorem Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji.

- Prace przygotowawcze i malarskie wykonały dla nas dwa zakłady. To firma Chemkol oraz Zakład Aktywności Zawodowej, gdzie uczniowie odbywają staże, a potem pracują. Nasz SZPiK będzie działał podobnie jak inne, z tym, że u nas poza doradztwem zawodowym pojawi się więcej zajęć poprawiających kompetencje emocjonalne i społeczne, co jest bardzo istotne - mówi Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

- Ze szkołą współpracujemy od 2019 roku, czyli od początku istnienia zakładu. Działamy na rynku pracy chronionej, gdzie warunki pracy są dostosowane do tych osób. Mamy trenerów i opiekunów. Obecnie staże odbywa u nas sześć osób, które w przyszłości zatrudnimy. Dzięki SZPiK-owi będziemy mogli zwiększyć ilość przyjmowanych absolwentów - zauważa Mateusz Smołucha, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Szkolny Punkt Informacji i Kariery został sfinansowany ze środków unijnych. Projekt “Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” realizowany jest przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji.

 

Źródło: Starostwo powiatowe

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe