Pojedynek w Platformie Obywatelskiej. Kto będzie rządził partią w Kędzierzynie-Koźlu?

  • 21.10.2021, 13:10
  • Ł
Pojedynek w Platformie Obywatelskiej. Kto będzie rządził partią w Kędzierzynie-Koźlu? Michał Nowak i Robert Węgrzyn zawalczą o szefostwo partii
Na sobotę 23 października zaplanowano wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. O stanowisko zawalczą Michał Nowak i Robert Węgrzyn.

W szranki o przywództwo w lokalnych strukturach partii, która rządzi w Kędzierzynie-Koźlu wraz z Komitetem Wyborczym Wyborców Sabiny Nowosielskiej, staną radny miejski i dotychczasowy przewodniczący Michał Nowak oraz radny sejmiku wojewódzkiego i sekretarz wojewódzki PO Robert Węgrzyn.

Obaj w ostatnich dniach zabiegali o głosy swoich sympatyków. Michał Nowak na swoim facebookowym profilu podsumował kadencję 2017-2021. Zaznaczył, że był to trudny okres.

„Nie brakowało rozczarowań – słabnące notowania partii spowodowały zniechęcenie i odejście wielu lokalnych działaczy. Pandemia zamroziła plany rozwoju partii” - napisał, ale zaznaczył, że udało się tez zrobić sporo dobrego: „Mamy po latach przerwy koło Młodych Demokratów. Dobrze wypadła inauguracja Klubu Obywatelskiego i inne ogólnopolskie akcje naszej partii (Konwój Wstydu, (S)prawa Polek, Kierunek Przyszłość). Nieźle funkcjonowaliśmy w mediach, a fanpage naszej organizacji na Facebooku należy do najaktywniejszych w całym regionie. Przy skromnych siłach ludzkich udało się zupełnie przyzwoicie, a czasem dobrze, przeprowadzić kampanie do europarlamentu, sejmu i senatu, wreszcie prezydencką”.

„Mój wybór to silna i wiarygodna Platforma w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem też gwarantem dobrej współpracy z prezydent Sabiną Nowosielską oraz z marszałkiem Andrzejem Bułą – robimy to od wielu lat! Uważam, że z Michałem Nowakiem jako przewodniczącym powiatowych struktur i Robertem Węgrzynem jako sekretarzem regionu, można zdziałać więcej!” - zaapelował Michał Nowak do swoich wyborców.

Z kolei Robert Węgrzyn zdecydował się napisać list do członków Platformy Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

„Chciałbym wam powiedzieć, że nie będzie to wybór pomiędzy Michałem Nowakiem a Robertem Węgrzynem, to będzie wybór jakiej chcemy Platformy Obywatelskiej w naszym mieście i powiecie na najbliższe lata. Platforma pod moim przywództwem będzie zupełnie inna, czy lepsza? Czy skuteczniejsza? Jestem przekonany, że tak. Będzie ekspansywna, ofensywna, widoczna, zdecydowanie bardziej pracowita, ale przede wszystkim bardziej liczna” - napisał.

Dalej czytamy między innymi: „Nasze miasto rządzone przez panią prezydent Sabinę Nowosielską rozwija się w bardzo dobrym kierunku, nie mam co do tego żadnych wątpliwości, widać to w poszczególnych fragmentach życia społecznego, jednak za chwilę staniemy wszyscy przed wyzwaniem rozwiązania wielu problemów mieszkańców naszego miasta i powiatu (...). Konieczne będzie pozyskanie środków zewnętrznych, a do tego potrzebny jest silny ośrodek polityczny w naszym mieście...” - zaznaczył.

„Nie ma mowy o żadnych podziałach wewnątrz PO, następnego dnia siadamy przy jednym stole z Michałem Nowakiem i pracujemy wspólnie dla naszego miasta i powiatu - kończy Robert Węgrzyn.

Tajne głosowanie odbędzie się w budynku na kozielskiej przystani "Szkwał" w sobotę 23 października w godz. 10.00-18.00.

Ł

Jak rozwiązać problem z migrantami na granicy białorusko-polskiej?

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 24.10.2021, 18:37
Żenada znowu walczą o koryto i tak nic w Kędzierzynie nie robią. Kędzierzyn zamienia się w skansen, niedługo mamuty zobaczymy.
and
and 22.10.2021, 10:28
A ile ta partia która rządzi w K-K ma członków
Mike
Mike 21.10.2021, 20:10
i ruda śmieciuszka która wszędzie się wpycha do koryta..........
AP
AP 21.10.2021, 14:31
Obaj panowie mieli już swój czas, może ktoś trzeci?

Pozostałe