Koncert legendy jazz-rocka. Laboratorium zagra w Domu Kultury "Chemik"

  • 21.10.2021, 15:53
  • Ł
Koncert legendy jazz-rocka. Laboratorium zagra w Domu Kultury "Chemik"
Wydarzeniem towarzyszącym „Publicystyce” w Kędzierzynie-Koźlu będzie koncert zespołu Laboratorium. Legendarna grupa jazz-rockowa, która świętuje 50-lecie istnienia, wystąpi w Domu Kultury „Chemik” 24 października o godz. 16.

Formacja powstała w Krakowie w 1970 roku. Rozgłos przyniósł jej album „Modern Pentathlon” oraz kolejne „Aquarium live” i „Diver”. W tamtym okresie zespół intensywnie koncertował i współpracował m.in. z Czesławem Niemenem i Tomaszem Stańko. Na początku lat dziewięćdziesiątych grupa rozwiązała się, by reaktywować się w 2006 roku. Jej ostatni album „Now” wydany został w 2018 roku i zebrał entuzjastyczne recenzje wśród krytyków i miłośników tego gatunku muzyki.

Z pierwszego składu Laboratorium grają jeszcze pianista Janusz Grzywacz i saksofonista Marek Stryszowski, a skład koncertowy uzupełniają znakomici instrumentaliści: gitarzysta basowy Krzysztof Ścierański, perkusista Marcin Ścierański oraz - dobrze znany w Kędzierzynie-Koźlu - gitarzysta Marek Raduli. Bilety na koncert w cenie 100 zł (parter) i 80 zł (balkon) do kupienia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz on-line poprzez stronę internetową Miejskiego Ośrodka Kultury.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe