Świetna impreza w szczytnym celu. "Manewry miłosne" w Domu Kultury "Chemik"

  • 13.05.2019, 10:08
  • Rafał Pulkowski
Świetna impreza w szczytnym celu. "Manewry miłosne" w Domu Kultury "Chemik"
Znane osobowości z Kędzierzyna-Koźla wystąpiły w niedzielę, 12 maja na scenie Domu Kultury "Chemik" podczas charytatywnego koncertu "Manewry miłosne". Dochód z tej imprezy przeznaczony będzie na hospicjum budowane w naszym mieście.

Znane i lubiane piosenki o miłości wykonali: Sabina Nowosielska, Teresa Bączkowska, Patrycja Bednarek, Danuta Ceglarek, Bolesław Bezeg, Wojciech Czapla, Barbara Ermisch-Lipniacka, Piotr Gabrysz, Jolanta Gądek-Rypel, Józef Gisman, Alicja Górska, Wojechech Jagiełło, Michał Kacperczyk, Jarosław Kończyło, Agnieszka Kossakowska, Joanna Koziarska-Kiziak, Adam Lecibil, Krzysztof Ligenza, Izabela Migocz, Jarosław Makowski, Artur Maruszczak, Piotr Pękala, Mariola Robaszewska, Zbigniew Romanowicz, Ewa Sawicka, Justyna Sikora, Urszula Szałaj, Zofia Szopińska-Wisła, Wanda Taczalska, Dorota Stasikowska-Woźniak.

Właściwie odbyły się dwa koncerty - o godzinie 16 i 18. Podczas obu sala oraz balkon zapełnione były po brzegi. Koncert okraszony był sporą dawką dobrego humoru. Poza świetną charakteryzacją, występujący popisali się również genialną grą aktorską. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Izabela Migocz odgrywała jedną z głównych ról od początku do końca przedstawienia, starając się nieco nieudolnie wykonywać polecenia dyrektora kawiarenki, w której rzekomo odgrywała się cała akcja.

O doborze repertuaru zadecydowało losowanie, które odbyło się kilka dni wcześniej. Większość nigdy wcześniej nie śpiewała publicznie, więc było to spore wyzwanie. Sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz zaśpiewał piękny utwór "Czy mnie jeszcze pamiętasz", natomiast wicestarosta Józef Gisman wykonał "Uciekaj skoro świt". Swoimi wykonami zaskoczyli zastępcy prezydenta miasta - Wojciech Jagiełło wykonał piosenkę Pawła Domagały "Weź nie pytaj", natomiast Artur Maruszczak, który wyglądał jak Chuck Norris wcielił się w Bogusława Meca.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gabrysz nie tylko świetnie zaśpiewał piosenkę "Bo jo cię kochom", ale i wykonał do niej niezwykle dynamiczny taniec, który rozbawił publiczność i uczestników koncertu do łez. Biedny tak się zmęczył, że nie był w stanie zapowiedzieć kolejnego wykonawcy. Na szczęście był na sali lekarz. Koncert rozpocząć miał Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ, jednak utknął w szpitalu dotarł dopiero w połowie imprezy z przyczepioną kroplówką.

 

- Myślę, że dyrektor szpitala wie, jakich ma użyć tabletek, aby śpiewać bez próby - powiedziała Hanna Białas podczas prowadzenia imprezy.

 

Były dyrektor Muzeum Ziemi Kozielskiej Bolesław Bezeg oraz aktualny Jarosław Makowski zaśpiewali "Nie dokazuj" Marka Grechuty. Rzecznicy urzędu miasta i starostwa powiatowego w duecie wykonali piosenkę zespołu Piersi "Całuj mnie", rzucając przy tym dolarami w publiczność. Wystąpili też zawodowi wokaliści, tacy jak Justyna Sikora i Michał Kacperczyk, który w duecie z prezydent miasta Sabiną Nowosielską zaśpiewali "Daj mi tę noc".

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (40)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe