W wyniku uderzenia z koła tira spadła opona i uderzyła w inny pojazd. Policja podała szczegóły wczorajszego wypadku na obwodnicy

  • 22.10.2021, 12:23
  • Źródło: Policja
W wyniku uderzenia z koła tira spadła opona i uderzyła w inny pojazd.…
Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Wczoraj na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla doszło do niebezpiecznej kolizji. Kierująca nissanem nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym. Na w tym zdarzeniu szczęście nikt nie został poważnie ranny. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

Wczoraj (21 października) około godziny 17:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na obwodnicy miasta. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu policjantów kierująca osobowym nissanem, która jechała od Większyc w kierunku ronda w Reńskiej Wsi nagle zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym. W wyniku uderzenia z koła tira spadła opona, która uderzyła w jadącą za nissanem ciężarówkę. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja. 23-letnia kierująca została ukarana mandatem oraz otrzymała punkty karne.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Warto też zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie. Sprawdzajmy również stan techniczny swoich pojazdów przed podróżą.

Źródło: Policja

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe