Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla finalistami wojewódzkiego konkursu pn. „W świecie zdalnego nauczania”

  • 22.10.2021, 16:52 (aktualizacja 23.10.2021, 12:30)
  • ANKO
Uczniowie z Kędzierzyna-Koźla finalistami wojewódzkiego konkursu pn. „W…
Prawie tysiąc prac wpłynęło na konkursy plastyczny i literacki, zorganizowane przez Departament Edukacji i Rynku Pracy UMWO w ramach projektu „[email protected] dla podstawówek – zdalna nauczanie zbliża”. To projekt, w ramach którego Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przekazał nauczycielom szkół podstawowych prawie 5 tysięcy laptopów, ułatwiających zdalne nauczanie. Szkoły były wyposażane w sprzęt, a uczniowie zostali zachęceni do przygotowania prac plastycznych i literackich. Odzew na tę prośbę zaskoczył wszystkich.

Dodatkowym elementem projektu były konkursy plastyczny i literacki, skierowane do uczniów, pod wspólnym tytułem „W świecie zdalnego nauczania”. W konkursie oceniono 996 prac. Wyróżnieni uczniowie spotkali się w Filharmonii Opolskiej, gdzie podczas uroczystej gali otrzymali nagrody i dyplomy. Wśród nagród nie zabrakło tabletów i sprzętu elektronicznego.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu - Amelia Kamińska z klasy 8f, która została finalistką tego konkursu. Amelia Kamińska ma 14 lat. Od dziecka czyta książki.

- Od zawsze piszę krótkie książki, to mnie pasjonuje – mówi Amelia.

W gronie finalistów znaleźli się też uczniowie z klasy 2a PSP nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu w osobach: Matylda Frączek, Kacper Głogowski i Łukasz Studniorz, którzy wykonali wspaniałe prace i równie wspaniale prezentowali się na gali rozdania nagród. Uczniowie ci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody, które wręczył członek Zarządu Województwa Opolskiego Szymon Ogłaza.

Przypomnijmy, w marcu 2021 r., dzięki funduszom unijnym, przekazano do 382 szkół podstawowych województwa opolskiego 4957 laptopów o wartości prawie 15 milionów złotych.

 

ANKO

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe