Odrzańskie Ogrody przyjazne osobom z autyzmem. Zorganizowano event edukacyjny

  • 23.10.2021, 12:27
  • art
Odrzańskie Ogrody przyjazne osobom z autyzmem. Zorganizowano event edukacyjny
Galeria Odrzańskie Ogrody, przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” w Kędzierzynie-Koźlu, wprowadza udogodnienia dla osób w spektrum autyzmu, polegające na wyciszeniu obiektu tj. brak emisji ogłoszeń, komunikatów głosowych i muzyki, zarówno na pasażu jak i parkingu podziemnym galerii oraz ograniczenie oświetlenia na pasażu, w każdy poniedziałek otwarcia Centrum, w godzinach 17:00 – 19:00.

Promując wspomniane działania, Galeria Odrzańskie Ogrody wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” organizuje event, którego celem będzie zwiększanie świadomości społecznej w zakresie autyzmu, co pozwoli lepiej rozumieć zasadność wprowadzania udogodnień. Event odbędzie się 23 października w Galerii Handlowej w godzinach 12:00-17:00.

Podczas eventu na terenie galerii pojawi się sensoryczna instalacja CUBE, czyli multimedialna wyprawa w świat osób z autyzmem. CUBE ukazuje zwiedzającym w jaki sposób może odbierać świat osoba w spektrum.

Ponadto będzie prowadzony punkt konsultacyjny dla rodziców i opiekunów, realizowany przez terapeutów Stowarzyszenia. Opiekunowie mogą liczyć na profesjonalne doradztwo oraz rozwiewanie wątpliwości w obszarze rozwoju dziecka.

Partner akcji i twórca aplikacji ASDHELP, która jest przyjazną formą wspólnej interaktywnej terapii i przeznaczona jest dla dzieci w spektrum autyzmu i ich rodziców oraz dla terapeutów, wraz z Galerią Odrzańskie Ogrody, przekaże Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Autystów „Mały Książę” – 5 rocznych subskrypcji aplikacji ASDHELP. Stowarzyszenie przydzieli niniejsze dostępy osobom potrzebującym tego typu wsparcia w terapii.

art

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe