Startowali w mistrzostwach Polski w teakwondo

  • 13.05.2019, 14:51
  • Ł
Startowali w mistrzostwach Polski w teakwondo
Zawodnicy z kędzierzyńsko-kozielskiej sekcji Opolskiego Klubu Sportów Walki z powodzeniem wystartowali w mistrzostwach Polski w teakwondo, które odbyły się w Kątach Wrocławskich.

Do zmagań o medale przystąpiło blisko 700 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby Polskiej Federacji Taekwondo z całego kraju. Sekcję z Kędzierzyna-Koźla reprezentowało dziesięciu zawodników rywalizujących w różnych konkurencjach, w zależności od wieku. Dla dzieci 5-7 lat i 8-10 lat przygotowano walkę miękkim mieczem, układy formalne oraz techniki szybkościowe. Starsze roczniki rywalizowały w walkach punkt-stop, walkach ciągłych, układach formalnych oraz technikach specjalnych.

 

- Nasi podopieczni zdobyli łącznie dziesięć medali. Nie wszyscy doszli do strefy medalowej, co oczywiste, ale zaprezentowali waleczne serca, co dobrze rokuje na przyszłość – ocenia start swoich podopiecznych trener Rafał Wilk.

Złoto i srebro w swoich startach zdobył Dominik Talaga. Na najwyższym stopniu podium stanęła też Nela Hałgas, która dorzuciła jeszcze brązowy krążek. Srebro i brąz wywalczyła z kolei Lena Zabrocka. Ponadto srebrne medale trafiły do Leny Kazińskiej i Jeremiasza Lechta, a brązowe do Piotra Cwalińskiego i Amelii Jurkiewicz. W mistrzostwach wystąpili także: Lena Zięba, Piotr Nowicki i Sebastian Wiszowaty.

 

- Mistrzostwa Polski są dla nas najważniejszą imprezą w sezonie, nie tylko z uwagi na prestiż, ale także dlatego, że na tych zawodach jest wyłaniana kadra narodowa – informuje opiekun kędzierzyńskiej sekcji.

I to właśnie Rafał Wilk otrzymał powołanie na mistrzostwa świata, które w sierpniu odbędą się w Brazylii. Wielokrotny mistrz Polski znalazł się w gronie 1200 zawodniczek i zawodników, którzy w Ameryce Południowej rywalizować będą o tytuły.

Ł

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe