Remont kłodnickiego mostu nie jest opóźniony. Inwestor i budowlańcy proszą o cierpliwość

  • 25.10.2021, 15:14 (aktualizacja 25.10.2021, 15:32)
  • ANKO
Remont kłodnickiego mostu nie jest opóźniony. Inwestor i budowlańcy proszą… Foto: Art
Trwają prace remontowe mostu na ulicy Wyspiańskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Z uwagi na skomplikowany zakres robót od lipca br. przeprawa jest całkowicie zamknięta dla ruchu. Jak nas poinformowano, inwestycja prowadzona jest zgodnie z planem.

W ramach zadania wymieniana jest konstrukcja i nawierzchnia jezdni. Sama przeprawa na ul. Stanisława Wyspiańskiego zostanie też poszerzona, tak aby mogli z niej w przyszłości bezpiecznie korzystać piesi i rowerzyści. Remont realizowany jest na wysokości od Ronda Milenijnego do stacji benzynowej.

Zadanie realizuje spółka z o.o. Gramar z Lublińca. Jeszcze 20 września w rozmowie z „Lokalną” jej przedstawiciel zapewniał, że roboty budowlane przebiegały według przyjętego wcześniej harmonogramu. 

- Na przełomie października i listopada, zmotoryzowani oraz piesi będą się już mogli poruszać po tym moście. Natomiast pozostałe prace wykończeniowe będą jeszcze kontynuowane mniej więcej do połowy grudnia br. - poinformował wówczas Marcin Adamczyk, koordynator prac z ramienia firmy Gramar.

Była to wersja dość optymistyczna, bo termin ten - choć w niewielkim stopniu - to jednak wyprzedzał nieco kalendarz prac.  

Do sprawy odniósł się zastępca prezydenta Kędzierzyna-Koźla, Artur Maruszczak: - Od samego początku mówiliśmy, że most zostanie otwarty dla ruchu samochodowego cztery miesiące od momentu przekazania placu budowy i rozpoczęcia robót, a ponieważ rozpoczęło się to w pierwszej połowie lipca, więc umożliwienie przejazdu planujemy na pierwszą połowę listopada i tutaj nic na razie się nie zmieniło. Jeśli pogoda pozwoli, to na przełomie października i listopada firma budowlana rozpocznie kładzenie asfaltu - poinformował.

ANKO

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 26.10.2021, 12:27
Remont mostu to nie tylko beton. Całą resztę można było zrobić na 3 zmiany. Tylko jak to zrobić, skoro w przetargu wyłoniło się najtańszą firmę, nie patrząc co ma ona do zaoferowania? Kto zapłaci pracownikom za nocki, skoro firma zaniżyła koszty, po to tylko żeby wygrać?
Żanetka z Żabieńca
Żanetka z Żabieńca 26.10.2021, 12:20
Och, możliwości było więcej.. czy ktoś jechał ostatnio przez Głogówek? Tam tez most wyłączyli z ruchu. Tylko Im udało się zrobić to nie utrudniając życia wszystkim dookoła
tomek
tomek 26.10.2021, 07:26
Jakby to było w cywilizowanym kraju(albo w normalnym mieście)to firma pracowała by na trzy zmiany,w szczególności gdy jest to tak utrudniająca mieszkańcom naprawa drogi czy mostu.Miasto możliwości znowu pokazało że mu nie zależy na czasie i na mieszkańcach przy organizowaniu przetargu.
Rychu, ten lepszy Ryszard
Rychu, ten lepszy Ryszard 26.10.2021, 10:12
Powiedz to betonowi, by nabrał parametrów technicznych w 3 razy krótszym czasie.

Pozostałe