Mieszkańców obudził wybuch i wstrząs. Służby nie odnotowały nic takiego

  • 25.10.2021, 19:40 (aktualizacja 25.10.2021, 20:09)
  • Rafał Pulkowski
Mieszkańców obudził wybuch i wstrząs. Służby nie odnotowały nic takiego
W poniedziałek, 25 października około godziny 5 nad ranem mieszkańców kilku osiedli Kędzierzyna-Koźla i okolic obudził dźwięk wybuchu. Niektórzy informują, że odczuwalny był też wstrząs.

Do naszej redakcji dotarły informacje od kilku mieszkańców, m.in. osiedla Azoty, Sławięcic, czy Starego Koźla, że nad ranem słyszalny był dźwięk wybuchu. Służby ratunkowe jednak nie otrzymały żadnego zgłoszenia.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Azoty
Azoty 27.10.2021, 21:27
Na Azotach też było słychać ale ten dźwięk był trochę inny niż typowy wybuch...
"wybuch" wodoru na ZAK, gdzie poszła fala uderzeniowa czy wybuch na Blachowni gdzie wybuchło coś w którejś firmie - to nie był taki dźwięk jak ten z 25.10.2021.
Bardziej brzmiało to... jakby coś z impetem uderzyło w ziemię? Dźwięk roznosił się od strony lasu (patrząc na mapach Google od oś. Azoty w prawo).
Mi też byłoby najłatwiej powiedzieć, że to był wybuch ale nie do końca to pasuje do tego co było słychać. Falę uderzeniową też było słychać.
TenKtoSłyszał
TenKtoSłyszał 27.10.2021, 06:22
Mnie obudził mocny wybuch o tej 5.10. Aż cały dom mi się zatrząsł. Dodam Ciekawą informację: Tego samego dnia o niby godzinie 5:15 zarejestrowano na jednej z kamer w Karkonoszach meteor!
Prawdopodobnie to była seria małych kawałków meteorytu które się rozpadły w atmosferze i poleciały w różne strony w promieniu 150km
Asia
Asia 26.10.2021, 05:27
Byłam na nocce i słyszałam wybuch o 3 nad ranem. Ciekawe że nic nikt nie wie.
Tola
Tola 26.10.2021, 04:39
Wybuch było słychać w Slawiecicach ok godziny 3 nad ranem.
Oki
Oki 26.10.2021, 04:19
Och te nasze służby nic nie słyszą nic nie widzą tak najlepiej.
Ówdzie
Ówdzie 27.10.2021, 21:13
Nie słyszeć, a nie dostać zgłoszenia to dwie różne sprawy.
Gdyby wybuch był np. na zakładach azotowych czy na Blachowni to już dawno mielibyśmy jakieś informacje, a służby zostałyby wezwane (czyli byłoby jakieś zgłoszenie).
Skoro służby nie dostały żadnego zgłoszenia to prawdopodobnie stało się to:
1. na terenie gdzie nikt nie ucierpiał
2. bez świadków - nic dziwnego o 5 rano
Może komentujący o nicku "tenktosłyszał" ma rację, że jakiś pomniejszy meteoryt gdzieś upadł. Kto wie... Teorii może być wiele gdy ma się tak mało informacji.
It's a fact, man, it's a fact
It's a fact, man, it's a fact 26.10.2021, 03:20
Też słyszałem. Coś rypło.
Ta która słyszała
Ta która słyszała 25.10.2021, 21:21
Był wybuch i wstrząs jak fala uderzeniowa. Ciekawe, że nikt nic nie odnotował a jednak ludzie słyszeli.

Pozostałe