Sukcesy młodej badmintonistki MMKS-u Kędzierzyn-Koźle

  • 27.10.2021, 09:28
  • Ł
Sukcesy młodej badmintonistki MMKS-u Kędzierzyn-Koźle
Młodzi badmintoniści MMKS-u Kędzierzyn-Koźle wystąpili w Memoriale Mariana Krasowskiego, który odbył się w Komprachcicach. Swoją kategorię wiekową wygrała Oliwia Szczerska.

Turniej w Komprachicach, poświęcony pamięci wybitnego trenera z Opola, przeznaczony jest dla najmłodszych zawodników, którzy rywalizują w kategoriach U-9 i U-11. W młodszej grupie najlepsza okazała się Oliwia Szczerska. Ośmiolatka z MMKS-u w finale pokonała zawodniczkę z Głubczyc w dwóch setach (15:2, 15:2), a we wcześniejszych meczach jej zwycięstwa również były zdecydowane.

- To już w tym sezonie czwarte ogólnopolskie zawody, w których młoda badmintonistka zbiera laury. Na swoim koncie ma zwycięstwo w Głubczycach oraz drugie miejsca w Szczucinie i Wieliczce. Już niebawem przed Oliwią turnieje w Częstochowie, Krakowie i kolejny w Głubczycach. Starty utalentowanej zawodniczce wspierają urząd miasta oraz firma WAK Trans - informuje trener MMKS-u Tomasz Zioło.

Inni badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla tym razem bez medali. Najbliżej podium znaleźli się: Antonina Cybulska, która w grupie wygrała wszystkie swoje mecze, by później ograć koleżankę klubową Hannę Antosiak, ale w ćwierćfinale nie sprostała późniejszej zwyciężczyni turnieju; a także Krzysztof Paczuła, który po wygraniu grupy, w ćwierćfinale uległ w trzech setach rywalowi z Głubczyc.

W Komprachcicach MMKS reprezentowali jeszcze: Michał Burzan, Mikołaj Kuchajewicz, Marcel Kupiec i Michał Kuchajewicz.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe