„Żyj aktywnie!” - ciekawa inicjatywa ZUS w Kędzierzynie-Koźlu

  • 14.05.2019, 09:23
  • Źródło: ZUS
„Żyj aktywnie!” - ciekawa inicjatywa ZUS w Kędzierzynie-Koźlu
Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kędzierzynie-Koźlu 17 maja będzie gościł grupę osób z niepełnosprawnością umysłową. To realizacja hasła „Żyj Aktywnie!” w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

W piątek 17 maja, w wielu swoich jednostkach, ZUS organizuje dzień poświęcony osobom z niepełnosprawnościami. Grupa uczestników warsztatów terapii zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Umysłową zobaczy jak wygląda od środka ZUS w Kędzierzynie-Koźlu.

- Chcemy wyjaśnić naszym gościom zasady obsługi klientów i pokazać jak mogą posługiwać się wnioskami o świadczenia, na przykład o renty. Pokażemy zaplecze naszego inspektoratu i wyjaśnimy co robią pracownicy w konkretnych wydziałach. To będzie wycieczka w stylu „jeden dzień z życia pracownika ZUS” - mówi Elżbieta Kaczorowska-Rams, zastępca kierownika inspektoratu ZUS w Kędzierzynie-Koźlu i dodaje: - Nie poprzestaniemy na teorii, bo planujemy praktyczne zajęcia na sali obsługi klientów.

Piątkowe wydarzenie ma pokazać gościom, że w przyszłości bez obaw mogą zgłosić do miejscowego inspektoratu ZUS, gdzie otrzymają kompleksową informację i pomoc ze strony ekspertów.

Pracownicy inspektoratu w Kędzierzynie-Koźlu nie mogą się doczekać piątkowych gości, a wielu z nich intensywnie myśli jak atrakcyjnie pokazać swoje stanowisko pracy i opowiedzieć o swoich codziennych zajęciach.

Informacje o tym, co będzie działo się w całej Polsce publikujemy na stronie www.zus.pl/dzienON.

Źródło: ZUS

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe