"Osiecka - orientalnie" - koncert zespołu Sentido w DK "Koźle"

  • 28.10.2021, 13:27
  • Ł
"Osiecka - orientalnie" - koncert zespołu Sentido w DK "Koźle"
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na występ zespołu Sentido. Koncert pt. "Osiecka - orientalnie" odbędzie się w Domu Kultury "Koźle" przy ul. Skarbowej 30 października o godz. 17.

Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka oraz artystyczna na stałe wpisała się do kanonu polskiej kultury. Jej piosenki do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez, zarówno wykonawców, jak i słuchaczy. Grupa Sentido w swoim nowym projekcie muzycznym „Osiecka – orientalnie” sięga do bogatej twórczości artystki i prezentuje ją w ciekawym, autorskim wykonaniu.

Sentido tworzy troje muzyków. Kaja Mianowana to wokalistka i aktorka scen musicalowych. Gra również na kilku instrumentach. Ukończyła wydział wokalno-aktorski Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie obecnie uczy emisji głosu na kierunku musical. Śpiewa muzykę dawną, musical, etniczne pieśni sefardyjskie oraz muzykę filmową. 

Arad Emamgholi urodził się w irańskim Kurdystanie. W wieku pięciu lat rozpoczął naukę gry na daf - tradycyjnym bębnie obręczowym w świątyni sufickiej. Od 30 lat prowadzi intensywną działalność koncertową na scenach całego świata. Występował z wieloma uznanymi artystami i zespołami w Iranie i poza jego granicami. Od 2016 roku mieszka w Warszawie. W Polsce założył trio perkusyjne o nazwie Shapol.

Piotr Kopietz to multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz na rzadkim instrumencie francuskim – akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Również w naszym mieście występował już z kilkoma projektami.

W programie koncertu mniej lub bardziej znane utwory, jak choćby: „Oczy tej małej”, „Ucisz serce”, „Chwalmy Pana”, „Miasteczko Bełz”, „Nie żałuję”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Niech żyje bal” czy „Wariatka tańczy”.

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasach kin „Chemik” i „Twierdza” oraz poprzez system on-line na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe