Piotr Duk mistrzem Polski w zapasach!

  • 14.05.2019, 14:10
  • Źródło: urząd miasta
Piotr Duk mistrzem Polski w zapasach! UKS Olimpijczyk
To największy sukces zapaśnika z Kędzierzyna-Koźla w historii. Po wieloletniej dominacji Piotra Duka wśród młodzieżowców przyszedł czas na sukcesy na najwyższym poziomie. Zawodnik UKS "Olimpijczyk" zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów w wadze do 77 kg.

89. edycja mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym odbyły się w Kartuzach. Do rywalizacji stanęło 106 sportowców z 22 klubów z całej Polski. Piotr Duk był jedynym reprezentantem województwa opolskiego. Zawodnik UKS "Olimpijczyk" Kędzierzyn-Koźle był doskonale przygotowany do tego najważniejszego startu w sezonie. W drodze do finału nie dał żadnych szans swoim rywalom. Nawet w pojedynku o złoto zdecydowanie zdominował swojego przeciwnika, byłego mistrza kraju - Piotra Przepiórkę z Radomia.

Piotr Duk do tej pory był trzykrotnym mistrzem Polski juniorów, a teraz do swojej kolekcji dołożył złoty medal w seniorach. Jest też członkiem kadry narodowej, który ma ogromne szanse na udział w mistrzostwach świata. Jego ostatnie sukcesy nie przeszły bez echa w świecie zapaśniczym.

- Piotr Duk reprezentujący UKS "Olimpijczyk" Kędzierzyn-Koźle, jeszcze młodzieżowiec, wygrał cały turniej potwierdzając, że nadzieje pokładane w nim mają pełne odzwierciedlenie w wynikach - czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Zapaśniczego.

 

Źródło: urząd miasta

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe