Jesień w ośrodku przygotowań olimpijskich obfituje w zawody. Ostatnie były międzynarodowe

  • 30.10.2021, 00:35
  • W
Jesień w ośrodku przygotowań olimpijskich obfituje w zawody. Ostatnie… Fot. LKJ Lewada
Jesienna edycja Międzynarodowych Zawodów w Ujeżdżeniu CDI Zakrzów 2021 zakończona. Te przyciągające jeźdźców z całego świata zawody to nie koniec tegorocznych imprez sportowych zaplanowanych w GOSiR w Zakrzowie.

Zaskoczenia nie było i to wskazywana jako faworytka aktualna Mistrzyni Olimpijska, Niemka Jessica von Bredow-Werndl tryumfowała w najważniejszym konkursie zawodów - Grand Prix Freestyle CDI-W o Puchar Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Drugie miejsce dla Australijki Kristy Oatley na Du Soleil, a trzecie dla austriackiej pary Timna Zach i Farant. Wśród Polaków najwyżej sklasyfikowana została aktualna mistrzyni Polski Katarzyna Milczarek na Guapo, która zajęła szóstą lokatę.

Trzeci, finałowy konkurs CDIJ - Junior Freestyle o nagrodę Stadniny Koni Dębno zaowocował zwycięstwem Niemki Rose Oatley na koniu Rock Revolution. Polskie pary: Natalia Plata i Dolcetto oraz Tatiana Bierieżnow i Romantica to zdobywczynie drugiego i trzeciego miejsca.

Konkurs Intermediate I Freestyle o nagrodę firmy Adamus zamykał zawody CDI. Tu ze zwycięstwa cieszyła się Litwinka Sandra Sysojeva (na koniu Found Boy). Niemiecka para Julia Schönherr na Farfarello M była druga, a reprezentantka Austrii Jeannine Christof na koniu Jerome - trzecia. Siódmą lokatę zajęła para Anna Grygier-Wójtowicz i Shadow - był to najlepszy wynik wśród polskich zawodników uczestniczących w tym konkursie.

- Największa impreza w ostatnim 30-leciu. Zawodnicy z 13 państw, w tym aktualna mistrzyni olimpijska, zawodniczka numer jeden na świecie Jessica von Bredow-Werndl - podsumowuje Andrzej Sałacki, manager ośrodka przygotowań olimpijskich GOSiR w Zakrzowie. Wymienia również aktualną mistrzynię Europy w Pony Team Niemkę Rose Oatley. - To też rzadkość, że tak znani zawodnicy przyjeżdżają do Polski. Przeważnie jeżdżą w swoich strefach - w Niemczech, Holandii, Anglii mają zagłębia. Powoli i Zakrzów robi się takim zagłębiem - dodaje z satysfakcją.

Przypomina rozmówca, że od dłuższego czasu kierowany przez niego ośrodek zabiega o miano jednego z najważniejszych punktów jeździeckich na mapie Europy centralnej.

- Praktycznie po tych zawodach można powiedzieć, że wypełniliśmy nasze cele, kierunki. Zawody w Zakrzowie odbiły się szerokim bardzo pozytywnym echem w Europie. Jesteśmy z tego dumni, zadowoleni, że znajdujemy się już w zagłębiu, jakie wytworzyło się w naszej części Europy. By tak się stało, trzeba było poza pomysłami wykazać się cierpliwością, by dotrwać do tego momentu - podkreśla Andrzej Sałacki.

***

Aż trzy razy będzie można jeszcze w tym roku dopingować w zakrzowskim ośrodku zawodników uczestniczących w halowych zawodach regionalnych i towarzyskich w skokach przez przeszkody - HZRiT-B razy (6-7 listopada, 27-28 listopada oraz 11-12 grudnia). W międzyczasie, w dniach 19-21 listopada zaplanowano halowe zawody ogólnopolskie i regionalne w ujeżdżeniu, halowy puchar Śląska Opolskiego w ujeżdżeniu - HZOiR-A, HPŚO-A. Natomiast w grudniu w GOSiR rozpoczną się zgrupowania kadry narodowej w ujeżdżeniu.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe