SKSonTour gościł w hali „Azoty”

  • 14.05.2019, 14:19
  • Ł
SKSonTour gościł w hali „Azoty”
Niemal 400 uczniów wzięło udział w spotkaniu z cyklu SKSonTour, które odbyło się w Kędzierzynie-Koźlu 14 maja. Zajęcia z dziećmi prowadzili m.in. mistrzowie Polski z ZAKSY.

Co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? SKSonTour to cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach ogólnopolskiego Programu Szkolny Klub Sportowy. Jest to pilotażowy projekt identyfikacji talentów sportowych, mający na celu promocję programu SKS oraz integrację jego uczestników. Brzmi poważanie? Nie martwcie się, w tym wszystkim najważniejsza jest dobra zabawa!

- Uczestnicy wtorkowych zajęć w hali „Azoty” poznawali nowoczesne formy aktywności fizycznej oraz byli poddawani testom sprawności fizycznej -  informuje Izabela Iwanejko, nauczyciel wychowania fizycznego w PSP nr 3, która współorganizowała wydarzenie w naszym mieście.

Dzieci mogły sprawdzić swoją formę m.in. w biegu wahadłowym, zwisie na drążku czy refleksomierzu. Miały też zajęcia z trenerami i zawodnikami siatkarskich mistrzów Polski z ZAKSY oraz były poddawani profesjonalnym pomiarom ciała. Nie brakowało też wspólnych zabaw, a także zajęć z udzielania pierwszej pomocy.

Do tej pory w całej Polsce zorganizowano jedenaście podobnych spotkań. W Kędzierzynie-Koźlu zjawili się uczniowie z 20 szkół z Opolszczyzny.

Ł

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe