Brawo za ten pomysł. Za jednym zamachem uporządkować również skwer przy ulicy Gazowej

  • 02.11.2021, 13:59 (aktualizacja 05.11.2021, 18:59)
  • Andrzej Kopacki
Brawo za ten pomysł. Za jednym zamachem uporządkować również skwer przy… Foto: Monika Przezdzienk
Mieszkanka kozielskiego osiedla Zachód pani Monika Przezdzienk wpadła na świetny pomysł, aby przy okazji remontu ulicy Gazowej, zrobić wreszcie porządek z sąsiadującym z nią mało estetycznym skwerkiem.

Wspomniany skwerek faktycznie nie należy do wizytówek tej części miasta. Okalający go żywopłot oraz chodnik od lat szpecą drogę prowadzącą w kierunku największego w Koźlu centrum handlowego. Przy okazji żywopłot ogranicza widoczność kierowcom, którzy tamtędy przejeżdżają.   

„Powiat kędzierzyńsko-kozielski podkręcił bardzo inwestycyjne tempo to fakt - dzieje się! Również na ul. Gazowej w Koźlu. Mieszkańcy osiedla Zachód byliby usatysfakcjonowani gdyby przy skrzyżowaniu ul. Gazowej z Piastowską w miejscu nieużytku z obsadzonym wysokim żywopłotem, który ogranicza widoczność i stanowi zagrożenie dla użytkowników tych ulic - powstał ładny skwerek z roślinnością ozdobną np. w barwach powiatu, a nawet umieszczono na nim osiedlowego koziołka” - przekonuje na Facebooku nasza czytelniczka.

To prawda, osiedle Zachód nie posiada jeszcze swojego koziołka i być może warto poszukać dla niego odpowiedniego miejsca. Być może ów skwerek - jeśli oczywiście zmieni swoje oblicze - będzie się do tego celu nadawał.    

„Również chodniczek łączący ul. Piastowską z ul. Gazową jest w nieciekawym stanie, a przemieszcza się nim sporo osób do pobliskich marketów. Wszak wizerunek osiedla to dla mieszkańców bardzo ważna sprawa” - przekonuje pani Monika, która napisała też, że jest już po rozmowie z przedstawicielami Wydziału Infrastruktury Drogowej Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu, którzy dali pewien promyk nadziei w tym przypadku. Oby, ponieważ roboty budowlane na Gazowej cały czas trwają, zatem stosowne decyzje musiałyby zapaść możliwie szybko.

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe